Jaki jest koszt szyny relaksacyjnej?

1 odpowiedzi
Witam serdecznie, mam bardzo postępujący i zaawansowany bruksizm. Chciałabym zrobić szynę relaksacyjną, czy byłaby Pani w stanie mi pomóc? Jaki jest jest koszt i jaką by Pani oferowała? (twardą, miekką)
Witam serdecznie
Najpierw należy się zgłosić na badanie wraz z aktualnym zdjęciem panoramicznym.
Jest to podstawia diagnostyki, dodatkowo należy zbadać jak bruksizm wpływa na np. stawy skroniowo- żuchwowe, w jakim stanie są wypełnienia lub czy potrzebna jest wymiana np. prac protetycznych w jamie ustnej. To wszystko ma wpływ. Potem należy pobrać wyciski aby wykonać taką szynę. Proponuję wykonanie jej z tzw. łukiem twarzowym, którym powinien dysponować gabinet,aby wiernie przenieść relacje szczęki do żuchwy u Pacjenta. To jest kluczowe. Czasami niektórzy Pacjenci potrzebują bardziej skomplikowanych metod leczenia, a dopiero potem założenia szyny. Koszt takiej szyby to około 700 zł.