Jaka mała rasa jest odpowiednia do domu z małym dzieckiem?

9 odpowiedzi
Dzień dobry. Mam małe dziecko 3,5 roku i chciałabym jakiegoś małego pieska , aby nie zagrażał mojej małej. Jaka rasa byłaby najlepsza? Dziękuję.
Dzień Dobry. Polecam buldożki francuskie lub mopsy. idealne dla dzieci.

Myślę, że bardziej należy rozpatrywać temat w kategorii ile czasu są w stanie Państwo psu poświęcić i czy wolą Państwo pieska "kanapowego" (co nie znaczy zupełnie nie wymagającego) np mops, pinczer, chin japoński, czy z większym temperamentem i mają Państwo czas na długie spacery (jack russel terrier, jamnik, yorkshire terrier). Jeśli chodzi o bezpieczeństwo dziecka, to uważam, że każda rasa się nadaje i wielorasowe również, gdyż psy w naturze nie mają skłonności do krzywdzenia dzieci, tym bardziej jeśli należą do "stada". Jest jednak jeden warunek, dziecko nie powinno zostawać samo bez nadzoru osoby dorosłej z żadnym psem niezależnie od rasy, gdyż mogą na wzajem niezamierzenie zrobić sobie krzywdę. Łatwiej jest wprowadzić psa do domu gdzie jest już dziecko, niż na odwrót, bo dla psa będzie to normalna sytuacja i zaakceptuje dziecko jako jednego z domowników. Warto zastanowić się nad przygarnięciem pieska ze schroniska, są to zwierzaki często po przejściach ale wdzięczne do końca życia. Pozdrawiam.
Mysle ze jamnik, west, cavalier king charles spaniel
Odpowiedź na to pytanie jest dużo bardziej złożona niż by się mogło zdawać. Wybór rasy trzeba uzależniać od wielu więcej czynników niż tylko obecność dziecka w domu.
Sugerowałbym wizyte w gabinecie i szczegółowe omówienie Pani potrzeb oraz warunków, na tej podstawie dobry fachowiec doradzi satysfakcjonująca Panią rasę (lub kilka ras do wyboru)
Bardzo trudno o dobrą odpowiedź. Przed wszystkim należy pamiętać, że wiek posiadanego potomstwa nie może być jedynym czynnikiem, który wpłynie na wybór odpowiedniej rasy psa. Psa wprowadzamy do naszej rodziny na lat kilkanaście i w takiej perspektywie należy spoglądać na relację pies - dziecko. Każdy pies może wyrządzić dziecku krzywdę, ale rzeczywiście są rasy, które agresję przejawiają niezwykle rzadko (cavalier king Charles spaniel lub labrador retriever). Warto też zastanowić się czy dziecko nie będzie zagrażać bezpieczeństwu czworonoga. Pies ważący kilka kilogramów może być traktowany przez dziecko jak zabawka. Nigdy nie kupujmy psa jako prezent dla dziecka. Bierzmy pod uwagę przede wszystkim nasze potrzeby, preferencje, możliwości czasowe, finansowe oraz mieszkaniowe. W przypadku tak młodego potomstwa zalecam jednak kupno lub adopcję szczeniaka przed lub w okresie socjalizacji (7-12 tydz. życia), aby mieć większą pewność, że zwierzę prawidłowo zaadoptuje się do środowiska w którym funkcjonuje małe dziecko.
Witam,
są rasy psów małych, takie jak shih-tzu czy maltańczyk, które dobrze dogadują się z dziećmi, z reguły nie przejawiają agresji, jednak o tym , jaki będzie nasz pies rasa decyduje w niewielkim procencie - większe znaczenie ma wychowanie. Dlatego decydując się na psa należy oczywiście zwrócić uwagę na to by był to pies z grupy ras towarzyszących, natomiast pamiętać trzeba, że kupując psa danej rasy nie mamy tak naprawdę żadnej gwarancji jaki ten konkretny osobnik będzie. Wszystko zależy od nas.
Pozdrawiam
Osobiście uważam,że najlepszy jest kundelek. Sam mam małą suczke kundelek. Lepsza jest suczka. Z rasowych może maltanczyk lub shih-tuż,ale nie z pseudohodowli, czyli takiego,co kosztuje dobrze ponad tysiąc zl,a nie kilkaset,bo zdarzają się różne wady genetyczne, także mogące mieć wpływ na psychikę. Na you tube jak wpisze się slowa weterynarz Piła luty 2017 wyskoczy mój ostatni program z lecznicy,w którym rozmawiam z właścicielką hodowli jak dobrze kupić pieska. Pozdrawiam
Witam, małe rasy przyjazne i bardzo wiążące się z człowiekiem to np maltanczyk czy shih tzu, również yorkshire terrier ale one są bardziej charakterne:) i mają zdecydowanie więcej za uszami ;)
Ważne jest przede wszystkim to jakie warunki jesteście w stanie Państwo zapewnic psu - jaką ilość czasu i ruchu .To Wy bierzecie na siebie tą odpowiedzialność i Wy musicie mieć świadomość dodatkowych obowiązków jakie Wam przypadną. Dopiero odpowiadając na te pytania można się przymierzyć do wyboru rasy - czyli czy rasa krótko czy długowłosa ruchliwa czy raczej kanapowa.