Jaka jest szansa że powrócę do normalnego życia że odnajdę w nim jakiś cel?

5 odpowiedzi
Witam mam coś z głową, wszędzie widzę liczby i jakieś znaki nawet jak to piszę to patrze ile znaków mi zostało i to potwierdza tak jakby słuszność tego co piszę, np już jak skończyłem to zdanie to popatrzyłem na zegarek i to mnie uspokoiło w zależności jakie są liczby przejeżdżający tramwaj, gruchanie gołębia czy pisk samochodu wszystko zwala mi się na głowę. I to działa już automatycznie wiem że to głupie ale wciąż w to wierzę wiem że to są zaburzenia impulsywne czy coś takiego ale czy one mogą być prawdą ? czy one się nie sprawdzają ? czy np nie jesteśmy tak bardzo złączeni z otaczającym nas światem że to nie jest fikcja tylko prawda. Dodam że jestem alkoholikiem bardzo dużo w życiu wypiłem i doszło u mnie do takiego stanu że już nie wierze w nic tylko w te zaburzenia. I czy można zakwalifikować mnie jako wariata z tego powodu i zamknąć w psychiatryku ? Boje się lekarstw chemii leków jakiegoś prania mózgu przeraża mnie również w tym wszystkim jakiś możliwy podstęp że są ludzie którzy mogą na mnie wpływać. Czy jest szansa że się z tego wyleczę że ta rzeczywistość to nie jest jakaś zwykła iluzja a lekarze tak na prawdę nic nie wiedzą ? Zaznaczam że biorę pod uwagę fakt że to tylko jest objaw choroby i jest szansa że zostanę normalnie wyleczony i że nikt nie chce mi zrobić krzywdy? Dziękuję i proszę o odpowiedź.
Proponuję żeby zgłosił się do lekarza na dokładne badanie. Oczywiście da się zapanować nad objawami, ale pierwsze konieczne jest postawienie rozpoznania. Oczywiście musi Pan być trzeźwy. Pozdrawiam!

Witam, w pana sytuacji odpowiedź nie jest prosta. To mogą być różne zaburzenia. Na przykład nerwica natręctw. Ponieważ pije Pan nałogowo alkohol w grę wchodzą też psychozy alkoholowe. Żeby to zróżnicować należy przede wszystkim odtruć się z alkoholu. Zapraszam na diagnostykę.
lek. Magdalena Sochacka
Oczywiście, że jest szansa że zostanie Pan wyleczony. Jeśli objawy i poczucie zmiany otaczającej rzeczywistości mocno utrudnia Panu życie, warto wybrać się do szpitala (skierowanie można uzyskać od lekarza rodzinnego, ważne jest 14 dni). Jeśli te objawy nie są silnie wyrażone można spróbować leczenia w poradni zdrowia psychicznego/gabinecie (bez skierowania). Na pewno nie należy bać się lekarza. Bardzo prawdopodobne, że na obecny stan może wpływać długotrwałe nadużywanie alkoholu. W przebiegu uzależnienia mogą wystąpić zaburzenia psychotyczne, które objawiają się lękiem, poczuciem zagrożenia, prześladowania, czasami halucynacjami słuchowymi. Rozmowa z lekarzem i włączenie odpowiedniego leczenia oraz zaprzestanie picia alkoholu spowodują, że dojdzie Pan do zdrowia.
Zbyt dużo wątpliwości. Możemy wspólnie podjąć próbę ich rozwiązania. Jeżeli wyraża Pan chęć to proponuję rozmowę w moim gabinecie.
Po pierwsze - proponuję odstawić alkohol i inne używane substancje psychoaktywne.
Po drugie - zgłosić się do lekarza.