Jaka antykoncepcja jest polecana u osób po wyłuszczeniu mięśniaka?

2 odpowiedzi
Witam, mam 27 lat i jestem po laparoskopowym wyłuszczeniu mięśniaka o wymiarach ok. 8,5 cm. Przez okres minimum pół roku nie mogę zajść w ciąże. Chciałabym zacząć stosować tabletki antykoncepcyjne, przy czym nigdy wcześniej ich nie brałam. Byłam na wizycie kontrolnej u mojego ginekologa, ale był on akurat na urlopie, a w jego zastępstwie był inny lekarz. Lekarka zaproponowała mi lek Desirett, czyli tabletkę jednoskładnikową. Mam prawidłową masę ciała i nigdy nie paliłam. Przeczytałam jakie działania niepożądane mogą pojawić się po zastosowaniu tego leku i jestem przerażona. Mam bardzo przetłuszczającą się cerę i duże wahania nastrojów przed okresem. Poza tym mam problem z zatrzymywaniem się poziomu wody w organizmie. Czy w moim przypadku tabletka jednoskładnikowa będzie najlepszym rozwiązaniem? Jaka antykoncepcja jest polecana u osób po wyłuszczeniu mięśniaka? Czy odpowiednio dobraną antykoncepcją można zapobiec nawrotowi mięśniaków? Z góry dziękuję za odpowiedź! Pozdrawiam
Witam, faktycznie po usunięciu mięśniaka należy przez określony czas dbać o to aby nie zajść w ciążę, związane jest to z koniecznością pełnego wygojenia macicy. W tym celu należy stosować antykoncepcję, jej doboru należy dokonać podczas wizyty lekarskiej po pełnej ocenie stanu zdrowia, wykluczeniu przeciwwskazań, omówieniu wad i zalet poszczególnych metod, dlatego myślę, że w Pani przypadku konieczne jest spotkanie z lekarzem na wizycie.
Pozdrawiam, Grzegorz Ziółkowski

Witam
jeżeli planuje pani ciążę to po co antykoncepcja-chyba że na krótki okres czasu
Zhormonalnej proponowałbym Madinette
ew wkładka wewnątrz maciczna-bez hormonów