Jak zwiększyć poczucie własnej wartości?

5 odpowiedzi
Chociaż moi rodzice już od dziecka starali się budować we mnie pozytywny obraz siebie, to ja uważam, że jestem nieatrakcyjna, co od jakiegoś czasu nie daje mi nawet chwili spokoju. Mam 19 lat, jednak mam bardzo małe piersi. Przy tym jestem niska i mam wadę wymowy. Nie czuję się ze sobą dobrze, chociaż nie ukrywam, że chciałabym to zmienić. Czy są jakieś sposoby, jakie mogłyby mi pomóc?
Witam, rozumiem że ma Pani zastrzeżenia co do swojego wyglądu. Faktycznie, kiedy nie akceptujemy siebie trudniej nam w życiu. Odpowiadając bardzo ogólnie, aby poczuć się dobrze ze sobą trzeba zmienić to, co da się zmienić i zaakceptować to, na co nie mamy wpływu. Może dobrze byłoby spróbować najpierw dokonać jakiejś zmiany w stroju czy fryzurze aby podobać się sobie bardziej. Z wadą wymowy także można pracować. Czasem małe zmiany dają efekty, które wpływają pozytywnie na samoakceptację. Jeśli nadal będzie Pani potrzebowała porady, dobrze jest porozmawiać z psychologiem aby ustalić jakie działania powinna Pani podjąć aby łatwiej było polubić siebie.
Pozdrawiam serdecznie, Emilia Sz.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam serdecznie,
Jestem pod wrażeniem Pani odwagi w dokonaniu analizy tego, w jakim miejscu Pani się teraz znajduje. Jest to możliwe by zmienić swój własny obraz pracując na dwóch polach: zmiany schematów w myśleniu i przekonań oraz zmiany swojej fizyczności, w taki sposób który będzie dla Pani bezpieczny i na który Pani będzie miała wewnętrzna zgodę. W tej pierwszej zmianie może pomóc psycholog. Nie jest możliwe by opisać ten proces zmiany. On się dzieje gdzieś pomiędzy spotkaniami a codziennym życiem pacjenta.
Pozdrawiam serdecznie Ewelina Bazyluk
Witam Panią,
To co mogłoby zwiększyć Pani poczucie własnej wartości, to zastanowienie się, jakie inne obszary w życiu (oprócz wymienionego wyglądu fizycznego) są dla Pani ważne. Jakie ma Pani priorytety i wartości, jak je Pani może realizować by czuć się lepiej? Jakie ma Pani zalety i umiejętności? Za co już się Pani lubi, a za co może polubić czy zaakceptować? Jeśli chce Pani podjąć wyzwanie pt "polubić siebie" czy "lepiej się poczuć" zapraszam do kontaktu Agata Czaja-Michaud
Witam serdecznie,
Odkąd pracuję z ludźmi, zauważyłam, że mamy tendencję do szukania w swoim wyglądzie samych mankamentów. Tym czasem tracimy z oczu to co jest w nas bardzo wyjątkowe. Co jest tą wyjątkowością , zapytasz? U każdego coś innego. Ważne jest to , aby nie porównywać siebie do innych . Wymieniłaś same nieatrakcyjne dla siebie rzeczy, dla innych mogą być tym co ciebie wyróżnia. Sposobem może być próba dostrzeżenia tego co lubisz w sobie , z czego jesteś dumna , poszukanie twoich mocnych stron , zarówno w wyglądzie, jak i sposobie bycia . Jeśli trudno jest Ci przyjrzeć się temu samej , z pomocą psychologa może być łatwiej. To byłby dobry początek w kierunku zwiększenia poczucia własnej wartości.
Witam Panią,
Dobra wiadomość jest taka że możliwości na zwiększenie poczucia własnej wartości jest wiele. Po zapoznaniu się z treścią pani wiadomości nasuwa mi się pytanie czy konsultowała się pani z logopedą w przeszłości i co jest powodem wady wymowy. Możliwe że zmiana w wymowie nie będzie trudna. Jeżeli natomiast chodzi o drugą kwestię to ważna jest przyczyna takiego myślenia a tu powodów może być wiele. Polecam skontaktować się z doświadczonym psychoterapeutą który pomoże pani znacząco zwiększyć poczucie własnej wartości.
Pozdrawiam
Mikołaj Terczakowski