Jak zaradzić nadmiernym poceniu się w okolicach krocza?

8 odpowiedzi
Witam. Jestem mężczyzną, mam 19 lat. Mam problem, który objawia się nieprzyjemnym zapachem i nadmierną potliwością w okolicach intymnych (krocze, moszna). Gdy siedzę w jednym miejscu około godziny (jak na lekcji w szkole) potrafię mieć potem całą mokrą bieliznę i plamy na spodniach. Gdy wstaje rano moja bielizna jest cała mokra w okolicy krocza, a staram się nie przegrzewać. W dodatku wydziela to nieprzyjemny zapach. Dodam że dbam o higienę i nawet po kąpieli występują u mnie te objawy. Próbowałem golić te miejsca, ale efektów to nie dało.
Zapraszam na konsultację.
Problemu nie rozwiążemy internetowo.

Proszę wykonać badania; morfologia, rozmaz, TSH, Anty TPO , glukoza, GOT, GPT, mocznik, kreatynina,testosteron z surowicy krwi i z wynikami zgłosić się na wizytę. Pozdrawiam. Katarzyna Kowalska-Górska
Może być to kwestia infekcji- typu grzybica. Typowo zaleca się stosowanie bawełnianje bielizny i zasypek przeciwpotnych, mycie odp. środkami- typu medispirant, leczenie infekcji- możlwe jest zastosowanie tabletek przeciwpotnych.
Może ma Pan nadwagę ? to trzeba zrzucić kilka kilogramów.Można przyjmować Perspiblok w tabletkach z apteki, stosować na dzień puder Daktarin co zmniejsza pocenie i zapobiega rozwojowi drożdzaków.Trzeba także wykonać badania laboratoryjne na poziom cukru,żelaza, hormony tarczycy.
Proszę przebadac się pod kątem ewentualnej cukrzycy, niedoboru witaminy D2 i schorzen tarczycy. Wskazana jest więc wizyta u diabetologa i endokrynologa jeśli wyniki okażą się odbiegające od normy.
Wymagana jest konsultacja dermatologiczna celem poszerzenia wywiadu i diagnostyki
Nadpotliwość zlokalizowana dotycząca okolicy krocza, nazywana od nazwiska lekarzy, którzy opisali tę formę tzw. Hexsel’s hyperhidrosis (HH), jest dość częstym problem, z którym stykam się w mojej praktyce dermatologicznej. Stanowi najrzadszą formę nadpotliwości zlokalizowanej. Przypadłość tę, można leczyć preparatami z chlorkiem glinu ale niestety tego typu leczenie nie daje satysfakcjonujących rezultatów w tej okolicy ciała, gdyż może podrażniać delikatną skórę. Efektywną metodą leczenia jest zastosowanie toksyny botulinowej, u prawie wszystkich (80 %) pacjentów efekt zabiegu utrzymuje się 6 miesięcy, u połowy pacjentów 9 miesięcy, u niektórych jeszcze dłużej. Zapraszam na konsultację.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Proponuję wykonanie badań ew. zmodyfikowanie diety, czasem ma to znaczenie.
Po wykluczeniu chorób pozostają antyperspiranty