Witam. Jestem mężczyzną, mam 19 lat. Mam problem, który objawia się nieprzyjemnym zapachem i nadmierną potliwością w okolicach intymnych (krocze, moszna). Gdy siedzę w jednym miejscu około godziny (jak na lekcji w szkole) potrafię mieć potem całą mokrą bieliznę i plamy na spodniach. Gdy wstaje rano moja bielizna jest cała mokra w okolicy krocza, a staram się nie przegrzewać. W dodatku wydziela to nieprzyjemny zapach. Dodam że dbam o higienę i nawet po kąpieli występują u mnie te objawy. Próbowałem golić te miejsca, ale efektów to nie dało.
lek. Bożena Krakowian-Szumera
lek. Bożena Krakowian-Szumera
Dermatolog, Lekarz medycyny estetycznej
Olsztyn
Może ma Pan nadwagę ? to trzeba zrzucić kilka kilogramów.Można przyjmować Perspiblok w tabletkach z apteki, stosować na dzień puder Daktarin co zmniejsza pocenie i zapobiega rozwojowi drożdzaków.Trzeba także wykonać badania laboratoryjne na poziom cukru,żelaza, hormony tarczycy.

Może być to kwestia infekcji- typu grzybica. Typowo zaleca się stosowanie bawełnianje bielizny i zasypek przeciwpotnych, mycie odp. środkami- typu medispirant, leczenie infekcji- możlwe jest zastosowanie tabletek przeciwpotnych.

lek. Sebastian Matwiejczyk
lek. Sebastian Matwiejczyk
Dermatolog, Lekarz medycyny estetycznej
Strzelin
Zapraszam na konsultację.
Problemu nie rozwiążemy internetowo.

dr Katarzyna Kowalska-Górska
dr Katarzyna Kowalska-Górska
Dermatolog, Lekarz medycyny estetycznej
Wrocław
Proszę wykonać badania; morfologia, rozmaz, TSH, Anty TPO , glukoza, GOT, GPT, mocznik, kreatynina,testosteron z surowicy krwi i z wynikami zgłosić się na wizytę. Pozdrawiam. Katarzyna Kowalska-Górska

lek. Iwona Stajkowska
lek. Iwona Stajkowska
Dermatolog, Lekarz medycyny estetycznej
Poznań
Proszę przebadac się pod kątem ewentualnej cukrzycy, niedoboru witaminy D2 i schorzen tarczycy. Wskazana jest więc wizyta u diabetologa i endokrynologa jeśli wyniki okażą się odbiegające od normy.

Wymagana jest konsultacja dermatologiczna celem poszerzenia wywiadu i diagnostyki

dr n. med. Dominik Ludew
dr n. med. Dominik Ludew
Dermatolog, Lekarz medycyny estetycznej
Kraków
Nadpotliwość zlokalizowana dotycząca okolicy krocza, nazywana od nazwiska lekarzy, którzy opisali tę formę tzw. Hexsel’s hyperhidrosis (HH), jest dość częstym problem, z którym stykam się w mojej praktyce dermatologicznej. Stanowi najrzadszą formę nadpotliwości zlokalizowanej. Przypadłość tę, można leczyć preparatami z chlorkiem glinu ale niestety tego typu leczenie nie daje satysfakcjonujących rezultatów w tej okolicy ciała, gdyż może podrażniać delikatną skórę. Efektywną metodą leczenia jest zastosowanie toksyny botulinowej, u prawie wszystkich (80 %) pacjentów efekt zabiegu utrzymuje się 6 miesięcy, u połowy pacjentów 9 miesięcy, u niektórych jeszcze dłużej. Zapraszam na konsultację.
Sugeruję wizytę: Zwykła wizyta
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

lek. Anita Lewartowska-Białek
lek. Anita Lewartowska-Białek
Lekarz medycyny estetycznej, Dermatolog
Sosnowiec
Proponuję wykonanie badań ew. zmodyfikowanie diety, czasem ma to znaczenie.
Po wykluczeniu chorób pozostają antyperspiranty

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.