Jak wyglądają blizny po powiększaniu piersi?

4 odpowiedzi
Jak duże i widoczne są blizny po powiększeniu piersi. Z jakich powodów implanty mogą się odwrócić i co wtedy się robi ?
Dzień dobry. Blizny po powiększeniu piersi mogą być wokół brodawek, w fałdzie podpiersiowym. mają wielkość od 4 do 5 cm w zależności od wielkości implantu. Obecnie implanty mają chropowatą (teksturowaną) powierzchnię i rzadko ulegają przemieszczeniu.
Jeżeli się przemieszczą należy podczas kolejnego zabiegu umieścić implant w odpowiednim położeniu

Szanowna Pani,
najczęściej endoprotezę wprowadzamy przez cięcie w fałdzie podpiersiowym. Po okresie gojenia i stabilizacji blizny, który trwa do roku,blizna przybiera formę wąskiej białej linii, mało widocznej. Niestety może się zdarzyć przerost blizny i wtedy wymaga to dodatkowego jej leczenia. Prawdopodobieństwo takiego zdarzenia jest niewielkie. Prawidłowo założony implant piersi (profilowy - kształt anatomiczny) nie powinien ulec przemieszczeniu.W przypadku znacznego przemieszczenia konieczny jest zabieg rewizyjny.
Z poważaniem - Tomasz Matuszewski
Dzień dobry,

Wszczepienie implantów poprzedza wykonanie niewielkich nacięć skóry o długości zaledwie kilku centymetrów. Najczęściej robi się je w fałdach podpiersiowych, więc blizny nie są widoczne. Operacja powiększenia biustu polega na umieszczeniu implantów pod mięśniem piersiowym większym, co sprawia, że wygląd piersi jest bardziej naturalny. Po umieszczeniu implantów zakładane są szwy śródskórne wchłanialne. Dzięki temu nie trzeba ich usuwać, a blizna jest bardzo mało widoczna. Operację przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym i trwa około 1,5 godziny.

Prawidłowo umieszczone implanty nie wpływają na pracę gruczołów piersiowych podczas ciąży i karmienia. Nie stanowią także przeszkody dla właściwej diagnostyki piersi podczas badania usg lub mammografii.

Obecnie stosuje się implanty, których powierzchnia jest teksturowana. Dzięki temu, że ich powierzchnia nie jest idealnie gładka, implanty nie zmieniają swojego położenia w piersiach i lepiej się z nimi zrastają.

Jeśli jednak w implant zmieni swoje położenia na skutek czynników mechanicznych (same się nie przemieszczają), to należy wykonać powtórną operacje i poprawić ułożenie implantu.

Pozdrawiam
Blizny po powiększeniu piersi implantami przebiegają w fałdzie podsutkowym, mają długość około 5-6 cm. Implanty mogą się obrócić, zwłaszcza podczas intensywnych ćwiczeń. Najczęściej widoczne jest to w przypadku implantów anatomicznych. Wybierając implanty okrągłe minimalizujemy ryzyko przesunięcia implantu, nawet jeśli do tego dojdzie, nie jest to widoczne.