Jak wygląda wizyte, jak się przygotować

1 odpowiedzi
Myślę, że to jest fobia społeczna + afektywne zaburzenie dwubiegunowe. Tak wnioskuję z tego co wyczytałem w internecie i chciałbym sobie pomóc, ciężko mi funkcjonować i wykonywać codzienne czynności które dla innych są banalnie proste i takie zwyczajne. Boje się wizyty, nie umiem się zmotywować i chciałbym dowiedzieć się jak w skrócie wygląda taka wizyta. Dziękuje za odpowiedz.
Witam. Wizyta u psychiatry polega na rozmowie dotyczącej problemu, z którym zgłasza się pacjent. Czasami może być konieczne odwołanie się do przeszłości, rozmowa o dzieciństwie w poszukiwaniu przyczyn problemu. Psychiatra z racji, że jest lekarzem przeprowadza także wywiad dotyczący innych chorób, leków czy incydentów zdrowotnych. Na taką wizytę nie trzeba się szczególnie szykować, wystarczy "być" i wyrazić chęć na rozmowę. Warto wykonać podstawowe badania krwi przed ewentualnym rozpoczęciem farmakoterapii ale nie jest to obligatoryjne. Jeżeli psychiatrę coś zaniepokoi sam skieruje na stosowne badania. Pozdrawiam.