Jak wychować dziecko, tak aby ono nie miało żadnych zaburzeń seksualnych?

4 odpowiedzi
Witam, w jaki sposób należy wychowywać dziecko by prawidłowo wykształcić rozwój seksualny, aby uniknąć masturbowania się kilka razy dziennie, fetyszów i prostytutek. Czy jako rodzic mam na to wpływ? Dziękuje za odpowiedź.
Rodzice mogą sprawić, by dziecko właściwie wartościowało seks - traktowało go jako ważny element bycia w związku z drugim człowiekiem, a nie wyłącznie jako sposób na rozładowanie emocji lub radzenie sobie ze stresem. Rodzice, którzy otwarcie mówią z dziećmi o seksie i pokazują jego wartość w życiu są na dobrej drodze. Powodzenia!

Witam
Takie zapytania sa na sesje, nie na zapytanie na portalu, ponieważ jest do przekazania ogrom informacji. Mnie jednak zastanawia skad takie obawy????
Myślę,że przede wszystkim nie należy traktować seksu i seksualności jako czegoś złego, należy z dzieckiem o tym rozmawiać, nie reagować lękowo na zadawane przez pociechy pytania dotyczące sfery seksualnej człowieka. Jeśli rodzic będzie unikać tego tematu jak ognia, jest duże prawdopodobieństwo,że dziecko będzie chciało zdobyć informacje z innych źródeł, jak koledzy, pisma, czy filmy erotyczne, zgodnie z zasadą,że zakazane jabłko smakuje najlepiej. Należy również chronić dziecko przed
oglądaniem wulgarnego, instrumentalnego seksu oraz zawsze w rozmowach podkreślać związek seksu z miłością i odpowiedzialnością.
Myślę, że generalnie dbając o dziecko, o jego rozwój emocjonalny wspiera się rozwój zdrowej seksualności.