Jak widzę ładna dziewczyne, kobietę, to brak odwagi aby podejść do niej zagadać. Poza tym uczę się zawodu technik informatyk dużo nauki prac kontrolnych, egzaminy i zmęczony też jestem. Krępuje się, nie zabardzo nie wiem jak zacząć rozmowę. Brak odwagi niska samoocena i nietylko co mogę zrobić w tym przypadku do psychologa, psychoterapeuta?
mgr Joanna Francik
mgr Joanna Francik
Psychoterapeuta, Psycholog
Warszawa
Witam serdecznie,
Rekomenduję poszukać dobrego psychoterapeuty (takiego z którym będzie Pan się dobrze czuł),popracować nad poczuciem własnej wartości, a z pewnością poprawi się Pana samoocena i jakość życia.
Powodzenia!

Uzyskaj wszystkie odpowiedzi podczas konsultacji online

Umów się na konsultację online i zapytaj specjalistę o wszystko, bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
 Rafał Dobolewski
Rafał Dobolewski
Psychoterapeuta
Łódź
Pewności siebie można się nauczyć. Kilka sesji pod okiem terapeuty może dużo pomóc. Być może opisywany kłopot to kwestia przekonań "zaszczepionych" Panu w procesie wychowania. Warto się im przyjżeć i przeanalizować z terapeutą.
Rafał Dobolewski Pozdrawiam

mgr Magdalena Rachubińska
mgr Magdalena Rachubińska
Psycholog, Psychoterapeuta
Łódź
Witam serdecznie,
Napisał Pan o trudnościach w kontaktach z kobietami. Dodatkowym stresorem jest duża ilość obowiązków w szkole. To sytuacja, która może utrudniać swobodne zapoznanie drugiej osoby. Napisał Pan również o niskiej samoocenie, co można oczywiście wypracować na psychoterapii. Polecam Panu poszukanie dobrego terapeuty w miejscu, w którym Pan mieszka. Regularne spotkania umożliwią poprawę funkcjonowania i myślenia na swój temat, co zwiększy pewność siebie i swobodę w nawiązywaniu relacji.
Pozdrawiam, Rachubińska Magdalena - PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

mgr Agnieszka Bąk
mgr Agnieszka Bąk
Psycholog, Psychoterapeuta
Opole
Dzień dobry,
trudności, które Pan opisuje jak najbardziej mogą być tematem pracy psychoterapeutycznej. Wiele naszych zachowań wynika m.in. z wychowania, procesu socjalizacji, minionych doświadczeń i są one utrwalone, nie znaczy to jednak, że nie można ich zmienić.
Myślę, że konsultacja z psychoterapeutą może Panu wiele pomóc.
Pozdrawiam
Agnieszka Bąk

mgr Piotr Włodarczyk
mgr Piotr Włodarczyk
Psychoterapeuta, Psycholog
Opole
Dzień dobry. Proponuje udać się na konsultacje do psychoterapeuty, będzie miał Pan możliwość przyjrzenia się temu problemowi i zrozumienia skąd on się wywodzi i przepracowywania go. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk

lek. Jadwiga Wyląg
lek. Jadwiga Wyląg
Psychoterapeuta, Psycholog
Tarnowskie Góry
Opisana przez Pana sytuacja wskazuje na to, iż potrzebuje Pan wsparcia w obszarze radzenia sobie z obciążeniem i stresem, budowania poczucia własnej wartości, kompetencji społecznych i relacyjnych -to problemy, które jak najbardziej kwalifikują się do pracy w ramach psychoterapii. Pozdrawiam, życzę powodzenia.

lek. Marzena Wieczerzak-Skubis
lek. Marzena Wieczerzak-Skubis
Psychiatra, Psychoterapeuta
Lublin
Polecam wizytę u psychoterapeuty. Niska samoocena, brak pewności siebie, trudności w nawiązywaniu relacji czy radzeniu sobie ze stresem- to problemy w których psychoterapia skutecznie pomaga. Czasem wystarczy kilka spotkań. Życzę powodzenia we wzmacnianiu siebie w psychoterapii.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.