Jak walczyć ze stresem?

2 odpowiedzi
Dręczy mnie pytanie, jak mogę poradzić sobie ze stresem? Mam dość stresującą pracę i każdego rana jadę do niej podenerwowany, natomiast, gdy wracam do domu rzadko poświęcam czas rodzinie ,ponieważ czuje się jakby cała energia ze mnie zeszła i myślę o kolejnych dniach w pracy. Uważam, że to przez stres, ponieważ od dziecka miałem problem by sobie z nim poradzić. Proszę o pomoc.
Witam,

to co Pan opisuje może być przejawem wypalenia zawodowego. Towarzyszący stres i napięcie paraliżują funkcjonowanie w każdej dziedzinie życia. Na początku warto zastanowić się na źródłem Pana niepokoju, a następnie wdrożyć sposoby radzenia z nim. Spotkania z psychologiem mogą być pomocne w ukierunkowaniu pracy nad sobą.

Pozdrawiam!

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry,
Stres, stres w pracy o którym Pan pisze, długotrwały, kosztuje Pana dużo energii, nie dziwi mnie, że nia ma Pan siły w domu na życie rodzinne, które także obfituje w obowiązki: rola ojca, męża czy domowe obowiązki. Problem pana leży byc może także w przyzwyczajeniu, że tak było zawsze - od dziecka stres występuje w pana życiu. Ale nie musi tak być. Myśląc o sobie proszę pomyśleć o tych wszystkich latach, z którymi pan się zmagał ze swoim stresem wyłącznie sam, sam i to bezskutecznie. Prosze teraz pomysleć o sobie i poświęcając sobie czas, ale w toku spotkań z drugim człowiekiem, a nie w pojedynje, ze specjalista, który zna sie na naturze rzeczy, radzi sobie Pan, stopniowo, wreszcie skutecznie, raz na zawsze i do końca z problemem stresu. Taki proces spotkań poświęconych Sobie, dobrze zainwestowanemu czasowi, jest Psychoterapią. Jest to indywidualna, mozliwie najskuteczniejsza metoda"na stres" z efektami indywidualnymi jak lepsze własne zdrowie, spokój a także udane i bardziej satysfakcjonujące relacje rodzinne. Inne techniki są szeroko opisane w Internecie i oczywiście może Pan próbować je stosować, ale z pewnościa robił Pan to wielokrotnie w przeszłości, na własną rekę. Tym razem szczerze zachęcam do Psychoterapii i zapraszam do Gabinetu.

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.