Jak walczyć z trądzikiem?

4 odpowiedzi
Witam,od wielu lat mam ogromny problem z trądzikiem. Mam już 21 lat i walcze z nim od 12 roku życia, jednak teraz jest to dla mnie walka z wiatrakami i najgorszy okres. Tak naprawdę nie wiem już co mam robić. Zażywałam antybiotyki typu tetracylinum,wszelkie maści które tylko na początku pomagały. Brałam również tabletki antykoncepcyjne, po czym teraz po 1,5 roku od odstawienia mam straszny nawrót. Pojawiają mi się ropne zmiany na policzkach i głównie na rzuchwie. Co dalej? Czy jest jeszcze jakaś szansa?
Proszę o wykonanie badań hormonów płciowych bo moźe tu tkwi przyczyna Pani dolegliwości.Obecnie dużą rolę odgrywa też odpowiednia pielęgnacja skóry i pilingi.
Postępowanie uzależnione jest od postaci trądzika i stopnia zaawansowania.

sama antykoncepcja nie leczy trądziku,
zapraszam na konsultację i leczenie,
podrawiam,
Łukasz Preibisz
Trądzik jest chorobą przewlekłą, która niestety wiąże się z okresowym pogorszeniem stanu skóry. Lekiem, który u większości pacjentów powodu trwałą poprawę jest izotretinoina podawana doustnie. Pozdrawiam
Dzień dobry,
proszę cierpliwości i zmianę podejścia do swojego problemu.Trądzik może trwać tak długo i nawracać zwłaszcza w stresie. Ważne aby nie zostawiał blizn.Aby temu zapobiec można przejść kurację izotretynoiną lub jeśli są przeciwwskazania zastosować peelingi.