Jak uzupełnić braki w uzębieniu?

6 odpowiedzi
Dzień dobry. Cztery miesiące temu urodziłam bliźniaczki. Mam 36 lat moje zeby robią się puste od środka i dopiero, kiedy pękną albo bolą dowiaduje się, że coś się dzieje. Nie mogę wcześniej zareagować i tym sposobem trace kolejne zęby. Czy istnieje jakiś sposób żeby temu zapobiec?
Dzień dobry ,
Wystarczy pewnie leczenie zachowawcze - wypełnienia , jeśli są braki zębowe - most.? implant? Zapraszam na wizytę , mam zbyt mało danych
Pozdrawiam ,

Bez zbadania Pani i oceny, ktorych zabkow brakuje, nie jestem w stanie odpowiedziec dokladnie na to pytanie. Mamy wiele metod odbudowy brakujacych zebow, jednak dobieramy je indywidualnie do Pacjenta.
Napewno dobrym pomyslem byloby wykonanie zdjecia pantomograficznego, na nim widac ubytki prochnicowe, ew stany zapalne i inne nieprawidlowosci, ktore wykryte na wczesnym etapie, sa latwe do wyleczenia:)
Zapraszam Pania na wizyte, na ktorej po zbadaniu, wszystko bede w stanie dokladnie wytlumaczyc:)
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry ,przede wszystkim trzeba udać się do gabintu dentystycznego i zrobić dokładne badanie ,jezeli są zęby do leczenia to jak najszybciej należy je wyleczyć ,następnie stosować dobrą profilaktykę używać pasty i płyny z fluorem np. Duraphat , nić dentystyczną Pozdrawiam Izabela Grabowska
jedynym sposobem są regularne kontrole w gabinecie stomatologicznym , w czasie kontroli lekarz jest w stanie wykryć bardzo wczesne stadium próchnicy dzieciom zaleca się kontrole co pół roku a dorosłym raz na rok ale indywidualnie pacjentowi lekarz może zlecić inne okresy kontroli
Ciąża i kamienie to czas kiedy u maluszków budują się kości i między innymi ząbki dlatego tak ważna jest dieta z dużą zawartością białka tzn. nabiał,w .Aptekach dostępne są także suplementy diety właśnie dla kobiet w ciąży i karmiących.Warto też oznaczyć poziom wapnia we krwi np.w Diagnostyce,jeśli będzie niski lekarz położnik wypisze wapń w tabletkach,myślę że częste wizyty kontrolne pozwolą w porę uchwycić problem i zareagować.pozdrawiam
Witam!
Zapraszam na konsultację.
Pozdrawiam
Joanna Ziółkowska