Jak uleczyć świąd skóry ?

3 odpowiedzi
Witam, Pani Doktor mam pewne problemy świąd skóry między palcami rąk, na nogach, na górze stóp, występuje świąd odbytu oraz moszny. Po leczeniu maściami ,,Triderm'' , ,,Diprogenta'' oraz ,,Unidox Salutab". Wcześniej też były przepisywane inne maści ze sterydami. Największy świąd występuje podczas mycia mimo tego,że używam środków przeciwalergicznych. Badanie kolonoskopii nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Wyniki badań na pazożyty nie wykazały także nic niepokojącego : Chemia Kliniczna - ALAT (GPT) - 45 IU/I oraz Bilirubina całkowita - 1,57mg/dl , Alergie : IgE całkowite - 88,91 IU/ml . To są wyniki podwyższone reszta wyników jest prawidłowa, lekarze - dermatolodzy leczą mnie od 6 miesięcy. Proszę o jak najszybszą pomoc od pani.
Szanowny Pacjencie, czy problemy skórne, o których Pan / Pani pisze zostały zdiagnozowane przez lekarza dermatologa? Wnosząc po lekach, które zostały wymienione - lekarz rozpoczął leczenie. Miał w tym na pewno swój cel, pytanie tylko jaki? Bardzo mi przykro, ale bez kontaktu bezpośredniego i oceny Pana / Pani stanu skóry, niewiele mogę pomóc. Nie wiem nawet z jaką chorobą się Pan / Pani zmaga. Najprostszym rozwiązaniem będzie konsultacja u specjalisty - lekarza dermatologa. Serdecznie zapraszam do mnie na wizytę, a na złagodzenie objawów świądu polecam produkty bez recepty np. Mediderm cream.

Dzień dobry,
Czy oprócz świądu są zmiany na skórze? czy tylko skóra swędzi? Czy był Pan leczony doustnie lekami przeciwalergicznymi?
pozdrawiam,
Beata Kociemba
świąd to bardzo szerokie pojęcie...
najpierw diagnostyka lekarska