Jak u kota stosować preparat na kleszcze i robaki?

5 odpowiedzi
Czy mam podawać teraz preparat na kleszcze (niedawno u kota znalazłam 20-11 b.r)? Co ile powinno odrobaczać się kota? Kastrat, 10 lat, waga 3-4 kg.
Witam,
jeżeli chodzi o preparat przeciwko kleszczom to jak najbardziej proszę podawać ponieważ kleszcze już się pojawiły. Natomiast odrobaczać najlepiej jest co 4 miesiące.
Pozdrawiam
Adam Cyniak

Prep. na kleszcze prosze podawać co miesiąc (teraz też), ale proszę nie podawać preparatu Ex-spot, bo zawiera permetrynę, na która koty są nadwrażliwe.
"pchły" warto. co 3 miesiące odrobaczać 3 razy w roku
pozdrawiam
Dopiero dziś dostałam to pytanie, a zostało wysłane 27.11 .2015 r. więc myślę, że już jest nieaktualne, pozdrawiam.
Kot nie wychodzący, może być odrobaczany co 4 miesiące. Kot karmiony surowym mięsem co 2 miesiące, podobnie kot wychodzący i polujący. Najlepiej jednak wykonywać regularnie, badanie kału co 6 miesięcy w celu oceny wielkości i rodzaj inwazji. Do pierwszych przymrozków dobrze jest podawać preparat przeciw kleszczom.