Jak szybko zgubić zbędne kilogramy

4 odpowiedzi
Witam , mam pytanie odnośnie mojego 15 letniego syn , w jaki sposob szybko mógł schudnąć . Od zawsze był bardzo chudy od jakiś 3 lat zaczął tyć obecnie ma 160 cm wzrostu i ok 60kg , syn od zawsze jest chorowity problemów z tarczycą nie ma oraz cukrem . U syna zdiagnozowano zespół poronny GOLDENGARA oraz jest w trakcje diagnostyki niskorosłość. Syn je 3 posiłki dziennie rano zabiera kanapkę do szkoły , obiad i kolacje i w między czasie jakiś owoc .
Moje pytanie brzmi co syn może zrobić aby szubko zrzucić zbędne Kilogramy
Dzień dobry!
Syn jest w okresie dojrzewania płciowego, więc to zupełnie normalne, że Jego masa ciała się zwiększa. Przy wzroście 1,6 m i masie ciała 60 kg współczynnik BMI wynosi 23, co wskazuje na prawidłową masę ciała, jednak do pełnej oceny potrzebna jest jeszcze analiza składu ciała i obszerny wywiad. Na ten moment chciałabym Panią uspokoić, bo według mnie nie ma potrzeby pilnych działań, niemniej jednak jeśli masa ciała przyrasta szybko należy umówić się na wizytę u dietetyka i zastanowić co dalej.

Barbara Dąbrowska-Górska

Witam

Co zrobić? Przede wszystkim należy zmienić dietę oraz dostosować rodzaj wysiłku fizycznego do stanu zdrowia Pani syna. Ale to pewnie jest oczywiste. Jak to zrobić? Dietę najlepiej dopasować indywidualnie i być pod opieką specjalisty. Indywidualnie ponieważ chłopiec ma problemy zdrowotne, które bezwzględnie należy brać pod uwagę przy ustalaniu diety. Dodatkowo, jak każdy z nas :-), ma swoje ulubione i nieulubione produkty.
Skuteczna dieta jest wtedy, kiedy przy smacznej i zbilansowanej diecie pojawiają się zadowalające efekty. Poza samym "zrzucaniem kilogramów", bardzo ważna jest nauka prawidłowego komponowania diety zarówno chłopca, jak i całej rodziny. Takie podejście zapewnia bardzo dobre rezultaty i pozwala uniknąć w przyszłości efektu jo-jo. Do ustalenia diety niezbędny jest wywiad z rodzicem i chłopcem. Bez konsultacji, na podstawie tylko podanych kilku informacji, trudno będzie zaproponować bezpieczną i skuteczną dietę. Dodatkowo tempo szczuplenia ustala się indywidualnie, aby nie spowodować pogorszenia stanu zdrowia czy zahamowania wzrostu i rozwoju dziecka. Z mojego wieloletniego doświadczenia wynika, że dzieci nie wymagają zastosowania restrykcyjnych, "głodówkowych" diet, aby uzyskać spadek masy ciała. Zapraszam do kontaktu e-mailowego lub telefonicznego, szczegóły w części – informacje o lekarzu.

Pozdrawiam serdecznie
Anna Englisz
Dzień dobry,
Na początek odradzalabym szybkie chudnięcie, syn Pani jest w okresie dojrzewania i potrzebuje zbilansowanej diety, zasobne w wapń, białko oraz żelazo i wszystkie inne niezbędne składniki pokarmowe. Zalecalabym ustalenie indywidualnej diety wzorcowe by uniknąć ryzyka niedoborów pokarmowych.
Witam serdecznie,
Nie jest zasadnym oraz zdrowym szybka utrata zbędnych kilogramów. W mojej opinii konieczne jest przeanalizowanie Dzienniczka żywieniowego (spisu dziennego spożycia wszystkich produktów, z podziałem na posiłki i uwzględnieniem ich wielkości) oraz, na tej podstawie, dobranie odpowiedniego jadłospisu, którego celem będzie stopniowa redukcja masy ciała. Koniecznym jest także uwzględnienie odpowiedniej aktywności fizycznej.
Zapraszam do kontaktu (slimfactory.pl)
Pozdrawiam,
MBellwon