Jak stosować leki alergiczne?

4 odpowiedzi
Jestem osobą dorosłą. Od niedawna mam alergię na pyłki drzew.Biorę obecnie Clatrę 1-0-2.
Czy leki bierze się do czasu pylenia, a w moim przypadku teraz brzozy czy do ustąpienia objawów typu katar, swędzenie, łzawienie itp.?
Leki stosowane w alergii na pyłki mają działanie objawowe tzn ,że powinno się je przyjmować do czasu ich ustąpienia.Lek powinien być przyjmowany w dawce 1 tabl dz.-przyjmuje Pani zbyt duż dawkę! Jeżeli nie pomagają leki doustne dodajemy leki donosowi bądź proponujemy Pacjentowi odczulanie.

Witam. Leczenie objawowe w alergii (w tym przypadku wziewnej sezonowej - pyłki) stosuje się w przypadku objawów co przy ustalonym rozpoznaniu najczęściej pokrywa się z okresem pylenia uczulających roślin. Jeżeli dolegliwości są łagodne lub nie występują (np z uwagi na warunki atmosferyczne) to w Pani przypadku zdecydowanie można zredukować dawkę do standardowej 1 tbl/dz.
witam, leki przyjmujemy do końca pylenia w tym przypadku brzoza- do końca kwietnia i początek maja, nie ma objawów bo są wyhamowane przez leki. Clatra 3 tabl/dobę to dawka poza rejestracyjna, chyba, ze kupiona jako lek bez recepty, bynajmniej nie na zlecenie alergologa. Takie dawki tylko w pokrztwkach przewlekłych.
pozdraiwam g.osmenda
To zależy od tego, na co jest Pani uczulona. Jeżeli tylko na brzozę , to leki należy brać przez okres kwitnienia brzozy.