Jak sobie radzić z chorobliwą zazdrością?

3 odpowiedzi
Nie radzę sobie z zazdrością o mojego partnera, walczę z tym mocno ale cały czas mam ochotę go sprawdzać i kontrolować. To, że mimo wszystko staram się panować nad sobą żeby tego nie robić powoduje, że non stop jestem roztrzęsiona, z wahaniami nastroju. Chcę przynajmniej spróbować poradzić sobie z tym sama - czy są jakieś sposoby pracy nad zazdrością?
Fakt że szuka Pani pomocy na portalu Znany Lekarz może świadczyć o tym że jest Pani na tyle trudno utrzymać się w sposobie działania sprzed pojawienie się silnej zazdrości, że warto porozmawiać z kimś trzecim. Jeśli zgłosi się Pani do jakiegoś psychoterapeuty, to być może wystarczy kilka sesji by zweryfikować racjonalność i zasadność Pani obaw i natrętnych myśli. Ważne by miała Pani okazję być wysłuchana, zrozumiana przez osobę nie zaangażowaną w sprawę która może zobaczyć Wasz związek "z boku".

Obawiam się ze samemu trudno to opanować. Lepiej skorzystać z pomocy . Trzeba zastanowić sie nad podłożem zazdrości, zrozumieć jej mechanizmy. To nie jest mozliwe w pojedynkę. Lidia Tkaczyk
Dzień dobry,
obydwa sposoby doprowadzą do celu. Jest to żmudna praca nad sobą i uświadomieniem sobie pierwotnego procesu zazdrości.
Najlepiej proszę zwrócić się o pomoc do psychoterapeuty.
Pozdrawiam
Za