Jak schudnąć bez jedzenia warzyw i owoców? Nie mogę jeść większości warzyw i owoców przez uczulenie

2 odpowiedzi
Jak schudnąć bez jedzenia warzyw i owoców?
Nie mogę jeść większości warzyw i owoców przez uczulenie na salicylany. Jedyne co mi pozostaje to biała kapusta(ale nie kiszona), sałata lodowa, rośliny strączkowe i ewentualnie seler, a z owoców tylko banany i gruszki.
Mam ogromną nadwagę (BMI 45) i tylko tyję, a nie mogę schudnąć. Nie wiem co robić..
Zasadniczo do schudnięcia niezbędne jest wygenerowanie deficytu energetycznego, który można osiągnąć również przy diecie wykluczającej salicylany, w tym większość warzyw i owoców. Myślę, że na początku zdecydowanie warto skorzystać z pomocy specjalisty, który dobierze odpowiednią kaloryczność diety i pokaże jak skomponować dietę wykluczającą salicylany, żeby zdrowo schudnąć :)

Do redukcji masy ciała niezbędny jest deficyt kaloryczny i można go spokojnie osiągnąć przy diecie z wykluczeniem warzyw i owoców. Problematyczne staje się tu pokrycie zapotrzebowania na witaminy i składniki mineralne, dlatego najlepiej będzie skonsultować się z dietetykiem w celu dobrania indywidualnej diety i ewentualnej suplementacji :)