Jak rozwiązać problemy z mężem i synem???

1 odpowiedzi
Witam,
mam problem z synem, który często reaguje nerwowo wręcz ma napady złości, zwłaszcza jeśli przegra - denerwuje się. Nie wiem czym może być to spowodowane. Jest bardzo zdolny, inteligenty- szybko uczy się i zapamiętuje w szkole bardzo dobrze mu idzie. Gdzie może być przyczyna. Chciałam zapytać czy może to być nasza wina z mężem jakieś dwa lata temu mieliśmy kłopoty małżeńskie - dość poważne, często kłóciliśmy się, mąż chciał się wyprowadzać. On oczywiście był tego świadkiem. Teraz niby w domu jest dobrze - jednak mąż ciągle robi mi wyrzuty, robi mi docinki i nie wiem czy najpierw mam szukać problemu u nas i próbować go rozwiązać - a później z synem się ustabilizuje??. Czy może syn ma inne podłoże tego. Jeśli chodzi o syna to ostatnio w szkole miał taki przypadek, że grali w piłkę przegrali i koledzy się z niego śmiali, więc on wybuchł. Zamknął się w szkolnej łazience, nie chciał wracać z nimi do szkoły. Sama niewiem od czego zacząć, gdzie szukać pomocy- czy najpierw na[prawić nasze relacje z mężem. Proszę o radę . Pozdrawiam
Dzień dobry,
Tak jak Pani sama słusznie zauważa powodów do aktualnych trudności syna może być wiele ( dom i środowisko rówieśnicze). Różne źródła trudności mogą współistnieć tj. nie wykluczają się wzajemnie. Ja sugerowałabym otwartą rozmowę z synem podczas której mogliby Państwo opisać swoje uczucia, nazwać trudności. Wspólne rodzinne spotkanie z terapeuta ( osobą bezstronną) może znacznie ułatwić komunikację. Jeżeli chodzi o Państwa trudności małżeńskie to proponuję oddzielić od nich syna. to ważne żeby wiedział że dotyczą one Państwa i tylko Wy sami moźecie to zmienić. Pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka