Jak rozpoznać od czego powstały męty?
1
odpowiedzi
Witam,
Mam 25 lat i borykam się od dwóch lat z mętami. Potrafiłbym może ise do nich przyzwyczaić, ale widzę ze co jakiś czas dochodzi mi nowe to coś do oka. Boje się ze choroba będzie postępować. Zaczynam juz leczyć cały organizm aby tylko nie pojawiły się one nowe. Skąd mam wiedzieć jak nim zaradzić? Zrobiłem zabieg prostowania przegrody, wzmacniam odporność organizmu, jem sporo suplementów aby ich nie dostać, co jeszcze mogę zrobić? Mety są w zdecydowanej większości przezroczyste, pojawiąja się nitki, kropki i takie większe zlepki wyglądające jak te w kulkach szklanych, jest też kilka skupisk kropek tworzących taki aglomerat, często również występuję kropka która ciągnie za sobą nić.
Mam 25 lat i borykam się od dwóch lat z mętami. Potrafiłbym może ise do nich przyzwyczaić, ale widzę ze co jakiś czas dochodzi mi nowe to coś do oka. Boje się ze choroba będzie postępować. Zaczynam juz leczyć cały organizm aby tylko nie pojawiły się one nowe. Skąd mam wiedzieć jak nim zaradzić? Zrobiłem zabieg prostowania przegrody, wzmacniam odporność organizmu, jem sporo suplementów aby ich nie dostać, co jeszcze mogę zrobić? Mety są w zdecydowanej większości przezroczyste, pojawiąja się nitki, kropki i takie większe zlepki wyglądające jak te w kulkach szklanych, jest też kilka skupisk kropek tworzących taki aglomerat, często również występuję kropka która ciągnie za sobą nić.
Dzień dobry,
zacytuje sama siebie:
"... większość okulistów zaleca suplementy diety w przypadku mętów.
I rzeczywiście jest to ogólnie przyjęty sposób postępowania w tym przypadku. Łącznie z zaleceniem dla pacjentki “aby męty polubiła”.
Ani jedno ani drugie nie działa :)
W przypadku mętów po pierwsze należy sprawdzić jakiego rodzaju są to męty. Czy są to zmiany w clele szklistym związane z wadą wzroku czy wielkiem ( ale raczej u Pani wiek nie jest problemem)
Czy może związane są one z innym problemem jak zapalenie czy wylew krwi do środka oka.
Jeżeli jest to jakiś inny problem to należy go leczyć w zależności od przyczyny.
Jeżeli są to męty “zwykłe” i bardzo przeszkadzają jedyną sensowną opcją jest usunięcie ich. Jest to zabieg mało powszechny w Polsce i zwykle spotka się Pani z opinią, że tego się nie robi.
Na świecie się robi i nie jest to takie rzadkie, Musi sobie Pani odpowiedzieć na pytanie czy męty przeszkadzają na tyle, że zdecydowałaby się Pani na operację.
Znajdzie Pani jeszcze w internecie informacje na temat laserowego usuwania mętów. Otóż laser nie usuwa mętów z oka. Laser rozbija męty większe na mniejsze. Zabieg kosztuje około 1000 PLN i zawsze trzeba go powtarzać.
Z czasem powstaje więcej mętów więc co jakiś czas trzeba powtarzać zabiegi. I tak ciągle.
Wracamy więc do zabiegu operacyjnego usuwania mętów, który to zabieg usuwa ciało szkliste CAŁE , w związku z tym usuwa strukturę odpowiedzialną za powstawanie mętów. Raz na zawsze."
Pozdrawiam
zacytuje sama siebie:
"... większość okulistów zaleca suplementy diety w przypadku mętów.
I rzeczywiście jest to ogólnie przyjęty sposób postępowania w tym przypadku. Łącznie z zaleceniem dla pacjentki “aby męty polubiła”.
Ani jedno ani drugie nie działa :)
W przypadku mętów po pierwsze należy sprawdzić jakiego rodzaju są to męty. Czy są to zmiany w clele szklistym związane z wadą wzroku czy wielkiem ( ale raczej u Pani wiek nie jest problemem)
Czy może związane są one z innym problemem jak zapalenie czy wylew krwi do środka oka.
Jeżeli jest to jakiś inny problem to należy go leczyć w zależności od przyczyny.
Jeżeli są to męty “zwykłe” i bardzo przeszkadzają jedyną sensowną opcją jest usunięcie ich. Jest to zabieg mało powszechny w Polsce i zwykle spotka się Pani z opinią, że tego się nie robi.
Na świecie się robi i nie jest to takie rzadkie, Musi sobie Pani odpowiedzieć na pytanie czy męty przeszkadzają na tyle, że zdecydowałaby się Pani na operację.
Znajdzie Pani jeszcze w internecie informacje na temat laserowego usuwania mętów. Otóż laser nie usuwa mętów z oka. Laser rozbija męty większe na mniejsze. Zabieg kosztuje około 1000 PLN i zawsze trzeba go powtarzać.
Z czasem powstaje więcej mętów więc co jakiś czas trzeba powtarzać zabiegi. I tak ciągle.
Wracamy więc do zabiegu operacyjnego usuwania mętów, który to zabieg usuwa ciało szkliste CAŁE , w związku z tym usuwa strukturę odpowiedzialną za powstawanie mętów. Raz na zawsze."
Pozdrawiam
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Witam! Mam córkę 3 letnią przy wzroście 102cm waży 20kg. Wykluczyłam nadczynność tarczycy. Czy udziela pani konsultacji również przy problemach otyłości u tak małych dzieci? Zależy mi na ogólnych zasadach żywienia, czy w ogóle może jeść słodycze i w jakich ilościach. Jak mogę pomóc jej żeby nie…
- Czy to, że po ściągnięciu szyny rano bolą mnie zęby jest sytuacją normalną? Dodam, że potrzebuje dużo siły, żeby ją rano ściągnąć.
- Witam, u mojego 8 letniego dziecka pojawiła się pionowa kreska wzdłuż brzucha, od wysokości żeber aż do pępka, centralnie na środku. Najbardziej widać ją kiedy wciąga brzuch. Co to oznacza? Mam zdjęcie ale niestety nie ma tu opcji dodania.
- Witam, co oznacza taki wynik badania rtg: W ustawieniu spoczynkowym lordoza szyjna zniesiona dyskopatia C6-7 zmiany zwyrodnieniowe w stanach Lushki dyskopatia L4-5, L5-8l osteofitoza na krawędziach trzonów zmiany zwyrodnieniowe w stawach m-kregowych Jak wyglada leczenie w takim…
- witam jestem kobietą w wieku 49 lat od jakiegoś czasu mam zaburzenia miesiączkowe..polega to na tym że ostatnio okres miałam miesiąc czasu udałam się do lekarza po konsultacji dostałam lutenyl brałam 16 dni i okres się zatrzymał po tym odstawiłam zgodnie z zaleceniem lekarza i po tygodniu okres…
- Witam. Mam 3 letniego synka. Od kilku miesiecy (3-4) zauważyłem u niego problemy z mówieniem. Jest dzieckiem które bardzo szybko zaczęło mówić. Można z nim było rozmawiać na każdy temat. Problem początkowo objawiał się jako przeciąganie słów, teraz ma dni że nie może np zacząć zdania. Powie kilka…
- podczas badania w 8 tc dowiedziałam się, że moja ciąża obumarła w granicy 6 tc ( byłam w 6 tc na badaniu, na usg widać było bijące serduszko), lekarz stwierdził, że po tej wizycie na dniach musiało dojść do obumarcia płodu. Lekarz zasugerował, że do samoistnego poronienia powinno dojść ok. 9tc,…
- Dzień dobry Jestem chora na padaczkę od 2005 r. W tym roku chcielibyśmy z mężem starać się o dziecko niestety zażywam absenor i lamitrin jednocześnie próbowałam juz zmian na inne (tj. Keppra, petiminimid i wiele innych) Niestety po każdej zmianie miałam napady czy jest sen jeszcze szukać czy…
- Czy możliwe jest wyleczenie niewielkiego przodozgryzu w wieku 23 lat metodami nieinwazyjnymi (operacyjnymi) ?
- Witam! Chciałabym zostać dawcą krwi.Jednak choruję na Neurofibromatozę tupu 1.Czy jest to przeszkoda do zostania dawcą?
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.