jak przytyć?

5 odpowiedzi
Witam, mam 21 lat , i waże 45kg.
Jestem bardzo szczupła,prowadzę aktywny tryb życia, jeszcze 8 mies. temu wazyłam 51 kg. Jestem w ciągłym ruchu,stresie,Jak mogę przytyć? Czy odzywki na przytycie mogą pomoc??PRoszę o kontakt.Pozdrawiam
Droga Pani,
przede wszystkim warto zgłosić się do lekarza aby wykluczyć choroby, które mogą objawiać się tak niską masą ciała. Równocześnie można poszukać błędów w diecie. Pisze Pani, że jest osobą aktywną fizycznie, więc może Pani dieta nie spełnia zapotrzebowania kalorycznego dla takiego trybu życia, stąd zmniejszająca się masa ciała.

Należałoby zwiększyć kaloryczność diety aby była nieco wyższa niż Pani zapotrzebowanie - pozwoli to na przyrost masy ciała. Taka dieta powinna być bogata w kasze, ryż, makarony, pieczywo ryby, drób, a także warzywa i owoce oraz oleje roślinne spożywane na surowo.

Jeśli chodzi o odżywki, myślałbym o nich w drugiej kolejności, ponieważ dietą można zrobić naprawdę dużo. Gdyby miała Pani jeszcze jakieś pytania, jestem dostępny pod adresem mailowym: dietetyk@swiatodzywiania.pl, a także w gabinecie.

Witam, proponowałbym konsultację dietetyczną w celu lepszego zrozumienia Pani trudności i ustalenia metod dalszego postępowania. Mówiąc ogólnie, właściwie stosowane odżywki mogą pomóc. Warto byłoby się przyjrzeć również przyczynom chudnięcia (stres?), żeby nie działać jedynie objawowo.
Powinna mieć Pani ułożony plan żywieniowy pod tryb życia. Odżywka białkowa nie jest tu priorytetem, a dobranie indywidualnego systematycznego odżywiania. Proponuje zacząć od konsultacji w celu zrobienia analizy, doszukania się przyczyny chudnięcia, sprawdzenia nawyków a następnie przygotowania dla Pani jadłospisu. Zapraszam????
Witam, przede wszystkim należy przeanalizować kaloryczność całodziennej diety do Całkowitej przemiany materii. Jeżeli tutaj wszystko jest ok proponuję porządnie przebadać tarczycę TSH, Ft3, Ft4, anty TPO, antyTG , glukozę i insulinę na czczo lub krzywe glukozową i insulinową.
Pozdrawiam
Magdalena Kołodziej
Dietetyk
Witam. Odpowiednio wysokokaloryczna dieta powinna odnieść rezultat. Oczywiście musi to być dieta dopasowana indywidualnie do potrzeb i w stałej współpracy z dietetykiem. Zdarza się, że mimo odpowiednich założeń dietę trzeba ciągle modyfikować kalorycznie aby w końcu odniosła rezultat. Pomocne może być wprowadzenie odpowiednich odżywek by podwyższyć kaloryczność, ale powinny one być wliczone w dietę.
Martwi mnie natomiast ta niska waga, a właściwie jej przyczyny. Trzeba by się przyjrzeć obecnej diecie i wychwycić błędy i je skorygować. Warto by się przyjrzeć zdrowiu układu pokarmowego, może nie wszystkie składniki odpowiednio się wchłaniają. Polecam udanie się do lekarza i poszukania przyczyn niedowagi. Dodatkowo wskazane byłyby tutaj ćwiczenia siłowe aby wzmocnić mięśnie. Stres jak najbardziej może wpływać na utratę masy ciała.