Jak przełamać strach i przyjść na wizytę?

Pani Marzeno, polecił mi Panią znajomy, który leczył się u Pani. Nie korzystałam nigdy z usług psychologa, nie ukrywam że obawiam się wizyty. Nie radzę sobie z emocjami. Chciałabym do Pani przyjść ale naprawdę się boję. Co mogę zrobić aby strach był do pokonania?

1 odpowiedź


Witam. Strach przed wizytą jest czymś zupełnie naturalnym, boryka się z nim większość osób, które przychodzą do psychologa pierwszy raz. Strach przed nową osobą, nową sytuacją, przed mówieniem o tym, co trudne, często wstydliwe. Rozumiem, że to zniechęca. Może warto zastanowić się co zachęca do wizyty? Co mogę zyskać? Może w końcu dam radę zrobić coś dla siebie..? Ze swojej strony dołożę starań, aby czuła się Pani w miarę możliwości swobodnie. Serdecznie zapraszam.

mgr Marzena Janiszewska

mgr Marzena Janiszewska

psycholog

Tarnowskie Góry

Umów wizytę

Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online

Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.