jak pozbyc sie opryszczki?

8 odpowiedzi
Witam, mam dwie duze opryszczki na dolnej wardze sa juz one rozwieniete maja pecherze, stosuje krem hascovir pro, opryszczki sa duze i bola jak sie ich szybko pozbyc ?
Leki które Pani stosuje są właściwe. Nie ma natomiast jak dotąd metody na "szybkie pozbycie się opryszczki". To choroba wirusowa niewyleczalna. Nigdy więc nie można jej się pozbyć. Zmiany pęcherzykowe to tylko widoczny objaw osłabienia organizmu i uaktywnienia się choroby. Są ludzie całkowicie odporni na tego wirusa ale niestety większość z nas nie. Proszę przy pierwszych objawach brać leki redukujące namnażanie się wirusów. Wszystkie leki, plastry, preparaty, suplementy i domowe metody pomogą tylko łagodzić dolegliwości.

Witam

niestety nie ma szybkiego sposobu na pozbycie się już istniejących zmian skórnych w przebiegu opryszczki. Leki miejscowo stosowane w postaci kremów / maści bądź plastrów są nieskuteczne - łagodzą co najwyżej w niewielkim stopniu świąd, ale nie skracają przebiegu choroby. Jeśli opryszczki są nawrotowe to jedynym skutecznym lekiem, jest acyklowir. Lek ten zażyty przy pierwszych objawach choroby, może nawet zahamować rozwój zmian skórnych.
Pozdrawiam !

Dr ARW
Wirus opryszczki, który raz nas zaraża przez całe życie pozostaje z nami uśpiony w zwojach nerwów czuciowych. W przypadku spadku odporności spowodowanego chorobą, stresem, nieprzespaną nocą czy ekspozycją na słońce w trakcie urlopu w górach czy nad jeziorem/morzem wirus HSV wybudza się powodując kolejny raz pojawianie się bolesnych lub/i swędzących zmian opryszczkowych - pęcherzyków i pęcherzy wypełnionych płynem zawierającym wirusy. Reklamowane w mediach dostępne bez recepty miejscowe leki zawierające acyklowir (Hascovir, Zovirax, itp.) nie działają - takie wnioski płyną z oceny ich skuteczności w badaniach naukowych, podręczników medycznych oraz osobistych doświadczeń. Środkiem mogącym przyspieszyć gojenie jest pioctanina, dostępna bez recepty w aptece, ale na kilka tygodni barwiąca skórę na kolor fioletowy. Skuteczną metodą opanowania opryszczki jest terapia doustnymi lekami przeciwwirusowymi - acyklowirem lub walacyklowirem prowadzona przez 5-7 dni.

Jeżeli nawroty opryszczki zdarzają się częściej niż 3x w roku, rozwiązaniem ograniczającym ich częstość jest terapia trwająca 3-12 miesięcy.

Pozdrawiam,
dr n. med. Paweł Pietkiewicz, FEBDV
Dzień dobry, w leczeniu opryszczki zaleca się leczenie doustne. Leki miejscowe nie mają udowodnionego działania. W celu leczenia zmian skórnych zapraszam na wizytę. Pozdrawiam serdecznie OJ
Można zastosowac leki typu Heviran (konieczna recepta, rzeczywiście działa ), wzmacniajace odpornosć typu Neosine, ewentualnie przysuszyć zmiany tabletką aspiryny- obawiam się jednak, że nie będzie to bardzo "szybko".
Szanowna Pani/ Szanowny Panie

W przypadku nawrotowego zakażenia wirusem opryszczki, jeśli stosowany dotychczas Hascovir pro nie pomaga, skutecznym rozwiązaniem problemu może być zastosowanie leczenia farmakologicznego, preparatami dostępnymi wyłącznie na receptę. Zapraszam na konsultacje.

Pozdrawiam,
Dr hab. n. med. Aleksandra Lesiak, prof. nadzw.
Witam! Proszę zgłosić się do lekarza, który przepisze tabletki.
Warto rozważyć terapię doustną, ale nie obędzie się bez konsultacji u dermatologa.