Jak pozbyć się chrapania

4 odpowiedzi
Witam, ok 9 lat temu miałam złamaną przegrodę nosową i nastawiany nos. Mam delikatnie przekrzywiony nos i co więcej zaczęły się problemy z podchrapywaniem. Czy taka dolegliwość nadaje się jedynie do ponownego nastawiania przegrody? Ile kosztuje wizyta u Pana?
Witam
Czasem rzeczywiście konieczna jest operacja przegrody nosa ale czasami wystarcza dla poprawy drożności nosa dużo mniej inwazyjny zabieg zamrażania małżowin nosowych dolnych (który wykonuję w swoim gabinecie - koszt 500zł) ale czy jest to mozliwe to mogę powiedzieć dopiero po zbadaniu pacjenta - koszt konsultacji to 120zl
pozdrawiam :)
Stanisław Nitek

Szanowna Pani,
problem chrapania jest szerszy niż Pani się wydaje. Z pewnością na chrapanie ma wpływ między innymi niedrożność nosa, która może wynikać również i ze skrzywienia przegrody nosa. Ustalenie jednak właściwego planu leczenia może nie ograniczyć się do jednej wizyty. Stąd też proszę się liczyć z większymi kosztami niż jednorazowa porada, która u mnie kosztuje 200zł.
Pozdrawiam,
Prof. A. Krzeski
Witam serdecznie!
Koszt konsultacji laryngologicznej od 120 do 130 zł.
Aby udzielić odpowiedzi na postawione pytanie konieczne jest pełne badanie laryngologiczne - gdyż przyczyna chrapania może lokalizować się na kilku poziomach górnych dróg oddechowych (jama nosowa, nosogardło, gardło śordkowe, nasada języka, podniebienie miękkie oraz struktury gardła dolnego oraz krtani) - w zależności od powyższego istnieją różne procedury aby wyeliminować istniejący defekt.
Pozdrawiam.
Marcin Daroszewski - laryngolog-bydgoszcz.pl
Myślę, że powód podchrapywania spowodowany jest innymi czynnikami. Zapraszam na wizytę. Koszt 120zł ( w tym koszt endoskopii jeśli będzie taka potrzeba)