jak postępować gdy pojawiły się żylaki i noga bardzo boli

4 odpowiedzi
Witam Panie doktorze od pewnego czasu pojawiły się u mnie silne bóle nóg szczególnie prawej po zewnętrznej stronie poniżej uda aż do kostki . postanowiłam pójść do lekarza który mnie skierował do chirurga ten natomiast zerkną z daleka na moje nogi i powiedział tak to są żylaki proszę wykupić opakowanie Cyclo 3 forte i zgłosić się na ostrzykiwanie i musi pani nosić uciskowe rajstopy. Jestem bardzo zaniepokojona ponieważ nic mi lekarz nie wytłumaczył , wizyta trwała może 4 min bo kolejka straszna w przychodni. czy to ostrzykiwanie to normalna procedura , czym są żyły ostrzykiwane bo domyślam się ,ze żyły? Czy są jakieś inne metody i czy jest to uzależnione od zaawansowania choroby? Czy przedtem nie powinnam mieć usg żył i jeżeli mam nosić uciskowe rajstopy to musi to być jakiś specjalny rozmiar? Mam mnóstwo pytań i brak informacji. gdzie powinnam się zgłosić na wizytę aby uzyskac odpowiedzi na moje pytania bo do lekarza z przychodni nie wrócę , a ból jest coraz mocniejszy.
Na podstawie wyłącznie opisu lokalizacji żylaków niemożliwe jest określenie metody leczenia. Opis metod jakie są obecnie dostępne na świecie i wykonywane przeze mnie znajdzie pani na stronie szpitala eskulap - niestety tu nie mogę wkleić linku, proszę poszukać przez wyszukiwarkę. Metodę usuwania żylaków można określić dopiero po konsultacji w oparciu o badanie USG doppler. Jeśli chodzi o wyroby uciskowe to w zależności od zaawansowania choroby żylnej zalecany jest 1. lub 2. stopień kompresji. O dobór wyrobów uciskowych najlepiej poprosić lekarza podczas konsultacji lub udać się do odpowiedniego sklepu medycznego lub apteki. Rozmiar dobiera się w zależności od obwodów kończyny. Z żylakami najlepiej udać się do lekarza zajmującego się leczeniem żył czyli flebologa, który po zbadaniu nóg i wykonainu USG doppler żył zaproponuje optymalny sposób leczenia.

Witam Panią, należy wykonać USG Doppler żył kończyn dolnych, zgłosić się na wizytę do chirurga naczyniowego/flebologa, gdzie będzie omówione badanie USG i w zależności od wyniku zaproponowane odpowiednie dla Pani postępowanie. Te dolegliwości bólowe, które u Pani występują mogą także wynikać z problemów z kręgosłupem lędźwiowym. Pozdrawiam. Zapraszam na wizytę.
Witam, bezwzględnie powinna Pani odbyć konsultację flebologiczną z pełnym badaniem dopplerowskim. Na jego podstawie można kwalifikować Pacjenta do różnych sposobów terapii. W pierwszej kolejności należy wykluczyć zakrzepicę, dalej ocenić wydolność układu głębokiego i powierzchownego, Zebrać wywiad chorobowy, zbadać Pacjenta i ustalić z nim sposób postępowania. Tak się prowadzi pacjentów flebologicznych w CM Vita-Medica (Warszawa, Zielonka lub Sulejówek). Zapraszam.
Witam
Proponuję umówić się na wizytę do angiologa - te lekarz, który zajmuje się zachowawczym (niechirurgicznym) leczeniem żylaków - jeśli one rzeczywiście są problemem, jeśli angiolog będzie uważał że trzeba leczyć Pana/Panią inwazyjnie to skieruje Pana/Panią do chirurga.
Pozdrawiam
Jan Biegus