Jak poradzić sobie z życiem, po stracie dziecka kiedy nie ma się już siły do dalszego życia?????????

3 odpowiedzi
Jak poradzić sobie z życiem, po stracie dziecka kiedy nie ma się już siły do dalszego życia????????? Z każdym dniem jest coraz gorzej i coraz częściej przychodzą myśli by odebrać sobie życie. Jak sobie pomóc, kiedy ból jest tak silny, a każdy kolejny dzień coraz trudniejszy w walce o własne życie. ???? Czy warto żyć czując w sercu taka pustkę... ????
Dzień dobry. Utrata bliskiej nam osoby wiąże się z załamaniem całego naszego życia i przeżywaniem uczuć lęku, złości, obwiniania się, poczuciem pustki, winy. Aktualnie nie widzi Pani sensu życia, ale warto żyć i dać sobie szanse na, to życie. Proszę udać się do psychoterapeuty, który pomoże Pani przejść przez ten bardzo trudny okres w Pani życiu. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk

Witam. Strata dziecka jest głęboko traumatycznym doświadczeniem, odbierającym często chęć do dalszego życia. Powinna Pani udać się do psychoterapeuty, który pomoże Pani przejść ten trudny okres, poukładać i ukoić ból, którego Pani doświadcza. Pozdrawiam serdecznie. Anna Bernatowska
Droga Pani,
niewątpliwie przeżyła Pani traumatyczne wydarzenie w swoim życiu. Warto, byśmy mieli wsparcie w żałobie, szczególnie po stracie dziecka i szczególnie w początkowych jej etapach. Czasem niezbędne jest wsparcie profesjonalne, czyli na przykład pomoc psychologa.
Dodatkowo bardzo niepokojące są Pani myśli samobójcze. Bardzo proszę, by znalazła Pani psychologa w swojej okoolicy i niezwłocznie umówiła się na wizytę. Być może niezbędne będzie też włączenie terapii farmakologicznej.

Pozdrawiam, Radosław Krąpiec, psycholog