Jak poradzić sobie z swoimi chorobami zdrowotnymi a rówieśnikami?

4 odpowiedzi
Witam!.
Kiedy uczęszczałam do szkoły miałam problemy z rówieśnikami że jestem gruba, brzydka i inne typu rzeczy teraz gdy jestem dorosła już te problemy mało mnie obchodzą,ale mam poczucie jakby ciągle mnie dręczyły że mam takie a nie inne choroby np. epilepsja, padaczka . Rodzice co chwila mi mówili żebym nie mówiła tego nikomu ponieważ to moja prywatna sprawa i delikatna ale ja tak nie mogę, muszę się komuś wyżalić :( Niestety w mojej szkole ciągle się ze mnie nabijano nie wiem co mam zrobić. Proszę panią serdecznie o pomoc! . Pozdrawiam!
Domyślam się, ze potrzebuje Pani porozmawiać o swoich problemach. Większość ludzi czuje się lepiej, kiedy może opowiedzieć o tym co ich trapi. ale nie każdy jest dobrym adresatem. Dlaczego nie wybierze się Pani do Poradni Psychologicznej? Może tam uda się przepracować własne emocje i uwolnić od dręczących Panią myśli...

Dzień dobry. Proponuję, żeby udała się Pani na wizytę do psychologa. W gabinecie psychologicznym może Pani opowiedzieć o swoich trudnościach i popracować nad wzmocnieniem poczucia własnej wartości i samooceny. Pozdrawiam.
Dzień dobry: szukanie pomocy gdy jest ciężko to nic wstydliwego, raczej przejaw mądrości. W Pani przypadku, aby pomóc potrzeba osobistych spotkań i dokładnego rozeznania pani problemów. Udawanie, że wszystko jest dobrze nie pomaga i czasem trzeba się zmierzyć z "osobistym smokiem". Zachęcam do skorzystania z terapii. Pozdrawiam Dorota Rychter
Dzieciństwo jest wspaniałym ale także bardzo trudnym okresem. Młodych ludzi dotyka wiele problemów i muszą sobie radzić z obciążeniami emocjonalnymi, którym często trudno jest podołać. I rozumiem, że to, co działo się wtedy, dalej Panią obciąża, nurtuje i wpływa na Pani samoocenę. Najlepiej byłoby zdecydować się na wizytę u psychoterapeuty i o tym porozmawiać. Pozdrawiam serdecznie