Jak poradzić sobie z przedwczesnym wytryskiem?

6 odpowiedzi
Witam, mam 26 lat i w czasię stosunku mam wytrysk zaraz po kilku ruchach w pochwie, a nie raz nawet w czasię pieszczot. Nie mam aktualnie stałej partnerki, ale problem nie pojawiał się tylko z tą jedną, Jak sobie z tym poradzić? Gdzie się skierować?
Witam, przedwczesny wytrysk jest bardzo częstym zaburzeniem wśród mężczyzn. Leczenie może polegać na połączeniu farmakoterapii i terapii seksualnej lub samej terapii seksualnej. Leczenie rozpoczyna się od pracy indywidualnej, pracy poznawczej, nauki relaksacji, kolejnym krokiem jest trening masturbacyjny i jeśli jest to możliwe praca w parze. Z problemem przedwczesnego wytrysku powinien Pan zgłosić się do seksuologa.
Zapraszam i pozdrawiam
Justyna Lepiarz

Trudno zdiagnozować źródło problemu po tak krótkim opisie. Przyczyny mogą być bardzo różne. Myślę, że wizyta u psychoterapeuty albo seksuologa da lepszy ogląd sytuacji i pozwoli pokierować Pana w odpowiednią stronę. Z poważaniem . Lidia Tkaczyk
Szanowny Panie,
punktem wyjścia do zaplanowania i podjęcia działań mających na celu opóźnienie wytrysku jest trafna i dokładna diagnoza. Problemy tego typu mogą mieć różną etiologię. Wśród przyczyn najczęściej wymienia się czynniki psychologiczne (np. wysoka wrażliwość fizyczna, impulsywność, nerwice) lub fizjologiczne (zaburzenia funkcjonowania narządów). Jako pierwszy krok poradziłbym Panu skierowanie się do seksuologa, który przeprowadzi z Panem dokładny wywiad, wykona badania i postawi diagnozę. Na tej podstawie będzie można podjąć decyzję dotyczącą dalszych działań. Może to być terapia lub leczenie farmakologiczne.

Pozdrawiam
Tomasz Poręba
Witam,
proponuję umówić się na konsultację do seksuologa.
pozdrawiam
Agata Czaja-Michaud
Witam, to bardzo częsty problem u mężczyzn. Przyczyn może być wiele. Rozsądnie byłoby skorzystać z porady seksuologa. Pozdrawiam.
Witam,
Zachęcam do konsultacji u seksuologa. Osobiście nie specjalizuję się w poradnictwie seksuologicznym więc ciężko jest mi coś konkretnego Panu doradzić. Przedwczesny wytrysk może mieć podłoże emocjonalne. W takim przypadku seksuolog może zasugerować Panu także konsultację u psychoterapeuty.