Jak poradzić sobie z chorobliwą zazdrością o partnerkę?

2 odpowiedzi
Witam Co mogę zrobić, aby nie być zazdrosną o swoją partnerkę? Chce iść gdzieś na imprezę beze mnie, a ja potem cierpię, bo ciągle myślę o tym co Ona robi i z kim. Czasem wyobraźnia działa i mnie wykańcza. Czuję straszny skurcz nerwów i nie potrafię z tym walczyć. Sądzę, że każda kobieta jest ładniejsza ode mnie. Jak Ona pozna inną to mnie zostawi. Nie potrafię walczyć sama ze sobą. Tak na dobrą sprawę to jest sekunda poznać kogoś ciekawszego, fajniejszego i zostawić, zacząć nowe życie z kimś innym. Chcę za każdym razem pokazać, że Ona jest moją własnością, ale Ją to już przytłacza. Mówi mi, że czuje się zaszufladkowana. Jak mogę walczyć z tymi nerwami? Proszę mi pomóc, żebym nie straciła przez swoją zazdrość ukochanej osoby. Pozdrawiam
Witam. Pisze Pani o zazdrości, która bardzo silnie wpływa na Pani relację z partnerką, a także ma silny związek z postrzeganiem samej siebie. Trudno jest Pani poradzić sobie z nerwami w tej sytuacji, ukazuje parnterce, że jest ona Pani własnością - co nie pomaga, a jedynie buduje dystans i przytłacza. Warto byłoby się zastanowić, czego potrzebuje Pani w realcji i czy to jest to coś, czego może Pani oczekiwać od swojej partnerki. Zapraszam serdecznie na spotkanie, gdzie łatwiej będzie porozmawiać o Pani trudności.

Szanowna Pani,
Bardzo wiele od tego jakie związki tworzymy i jak się w nich czujemy zależy co sami myślimy o sobie. Z tego co Pani napisała rozumiem, że jest w Pani wiele krytycznych opinii na własny temat. Gdy pojawia się w Pani myśl, że każda kobieta jest od Pani np. ładniejsza czy fajniejsza uczucie zazdrości jest w pewien sposób naturalne gdyż jest wyrazem niepewności i lęku. Z pewnością są to trudne doświadczenia dla każdej z Pań. Zachęcam do wspierania siebie w tym co myśli Pani o sobie dobrego jako osobie i kobiecie oraz rozmowy o tych trudnych uczuciach z Pani partnerką. Być może będzie to okazja do lepszego zrozumienia siebie nawzajem i lepszej komunikacji. Możliwe też, że spotkanie z psychoterapeutom mogłoby być dla Pani, w radzeniu sobie z tymi trudnościami, użyteczne.
Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia.