Jak poradzić sobie z brakiem akceptacji tego, że zdradziłam mojego męża?

1 odpowiedzi
Już od dawna zastanawiam się nad tym, jak zaakceptować siebie, ponieważ odkąd zdradziłam mojego męża, to nie ma dnia, żebym nie robiła sobie wyrzutów. Wiem, że postąpiłam niewłaściwie i jeśli tylko miałabym jeszcze jedną szansę to chciałabym wszystko zmienić. Uczestniczyliśmy w terapii par, mąż wybaczył mi i na nowo wzmacniamy relację. Jednak ja nadal jestem do siebie krytycznie nastawiona.
Dzień dobry. Z krótkiej notki którą Pani zostawiła wynika, że mąż Pani przebaczył jednak Pani nie przebaczyła sobie.
Na samoakceptację, o którą Pani pyta, składają się: umiejętność działania po mimo strachu i przeciwności, ale także dobre samopoczucie z samym sobą, przekonanie o swojej wartości, oraz wyrozumiałość dla siebie. Rozumiem, że to z czym Pani się boryka, to trudność zaakceptowania tego co się wydarzyło. Nie mam jednoznacznej odpowiedzi co potrzebuje Pani zrobić ponieważ proces przebaczania sobie ma wiele aspektów i jest bardzo indywidualny. Samą trudność, czy krytyczne nastawienie do siebie rozumiem, jako „przejaw” Pani wewnętrznych procesów, ale do tego żeby zobaczyć co jest u źródeł Pani trudności, potrzeba głębszej analizy Pani struktur osobowości, przekonań, przeżyć… Tu może Pani pomóc kontakt z terapeutą i praca nad zrozumieniem źródeł Pani trudności.
Mam nadzieję, że to co napisałem rzuca światło na Pani trudności.

Pozdrawiam
Marek Wójs