jak poradzic sobie po zdradzie mężą który został zemną twierdządz żę to był błąd i żę to mnie kocha

6 odpowiedzi
jak poradzic sobie po zdradzie mężą który został zemną twierdządz żę to był błąd i żę to mnie kocha tylko się zagubi,a ja mam lęk że mu się odmieni wręz obsesje jak nie ma w danej chwili ochoty na to co ja.jeden dzień jest dobrze na 2 hororr
Dzień dobry. W obliczu kryzysu, w jakim znaleźli się Państwo jako małżeństwo, pomocna może okazać się psychoterapia par. Warto umówić się na wstępną konsultację z terapeutą i dopiero po tym spotkaniu podjąć decyzję, czy chcą Państwo skorzystać z takiej formy pomocy. Pozdrawiam.

Państwa związek znalazł się w kryzysie. Dobrym pomysłem jest w takiej chwili terapia pary. Proszę także spojrzeć na to jak na szansę. Kryzys zapewne wynikał z jakichś trudności. Teraz mają Państwo możliwość zobaczyć, co było nie tak i spróbować doprowadzić do lepszego stanu. Pozdrawiam serdecznie!
Dzień dobry,

to, co Pani przeżywa, to, niestety, powszechne doznania doświadczane przez osoby zdradzone. Nadzieja na odbudowanie związku miesza się z lękiem przed powtórzeniem się sytuacji. Podpisuję się pod słowami moich Kolegów, że warto, byście podjęli Państwo terapię par. Pomoże ona Państwu konstruktywnie przejść przez kryzys lub rozstać się pokojowo, jeśli taka będzie Państwa decyzja.

Ponieważ jednak terapia par koncentruje się na wzajemnych relacjach, a nie na indywidualnych przeżyciach poszczególnych osób - być może warto, by skorzystała Pani także z indywidualnego wsparcia terapeutycznego. Praca indywidualna pomoże Pani odreagować wszystkie związane ze zdradą emocje, a i umocnić wiarę w siebie, dzięki której lęk przed opuszczeniem/porzuceniem/osamotnieniem itp. przestanie być jedną z motywacji do pozostawania w związku, robiąc miejsce dla - miłości, poczucia szczęścia i spełnienia w dobrej dla Pani relacji. Wysokie poczucie własnej wartości daje nam więcej swobody w kierowaniu swoim życiem, w tym: w podjęciu decyzji o pozostaniu w pozytywnie rokującym związku lub o wyjściu toksycznej relacji.

Mocno trzymam za Panią kciuki. Pozdrawiam serdecznie,
Aleksandra Hulewska
Zaufanie to podstawa w związku. Kiedy partner nas zdradza, nasze zaufanie do niego zostaje dramatycznie zerwane. Odbudowanie tego jest bardzo trudną pracą. To, co Pani napisała, że ciągle myśli o tym, że on znowu to zrobi - właśnie pokazuje, jak bardzo trudno jest znowu zaufać. Myślę, że pomoc psychologiczna dla państwa jest jak najbardziej wskazana. W gabinecie, w obecności psychologa łatwiej jest powiedzieć, co nam przeszkadza w zachowaniu partnera. Łatwiej jest także usłyszeć, co partner ma nam do powiedzenia. Psycholog po prostu jest katalizatorem dla waszych emocji i zachowań. Proszę przemyśleć, czy nie warto byłoby się umówić na takie spotkania. Pozdrawiam serdecznie i mocno kibicuję Pani związkowi, Małgorzata Ostrowska
Dzień dobry.

Sytuacja, jakiej Pani doświadczyła jest trudna i budzie wiele negatywnych emocji. Chęć odbudowania poczucia własnej wartości, dręczące pytania o przyczynę zdrady, czasem myśli o tamtej osobie mieszają się z chęcią odbudowy czy próbą ponownego zaufania partnerowi. Stanowi to nie lada wyzwanie. I jak Pani zauważyła, prowadzi do wielu zachowań, które dodatkowo dla Pani, jak i związku mogą być stresujące i uciążliwe. Dobrym krokiem - o ile wyrażą Państwo wspólnie taką chęć - jest terapia par. W jej trakcie możecie wyjaśnić określone kwestie, omówić problemy i ich rozwiązania, uzyskać wsparcie od profesjonalisty. Może on także nauczyć Państwa, jak wzajemnie komunikować sobie potrzeby, co jest - jak się okazuje - w wielu związkach nie lada sztuką. Bywa tak, że określone zachowania seksualne jednej ze stron są formą zakomunikowania drugiej, że źle się dzieje w związku, stąd warto w bezpiecznej przestrzeni gabinetu poszukać rozwiązań obecnych trudności.

Życzę, by udało się Państwu osiągnąć to, czego potrzebujecie.
dr Monika Gmurek
Możecie Państwo umówić się na terapię małżeńską i odpowiedzieć sobie na niej, czy chcecie razem walczyć o ten związek, czy jednak rozstać się. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk