jak pomuc rodzicom

1 odpowiedzi
bardzo martwie sie o moich rodzicow poniewaz od jakiegos czasu bardzo sie kluca praktycznie o bzdury np; telewizor ,zle tata cos postawi i juz wojna i wiele innych zecz tego typu mama zrobila sie bardzo nerwowa ajak prubuje z nia rozmawiac to sie denerwoje i zaraz mowi ze tylko wszyscy na nia a tata to niewinny ,jak z kolei rozmawiam z tata to on twierdzi ze nawet jak nic nie mowi to jest zle i tak naprawde niewiem o co chodzi i jak moge im pomuc
Dzień dobry. Wygląda na to, że rodzice są bardzo zestresowanymi ludźmi i nie radzą sobie z trudnymi emocjami. Niestety, Pan niewiele może im pomóc, to oni powinni poszukać pomocy, aby żyć spokojniej, bez nerwów. Wiem, że jest Panu trudno sobie z tym radzić i czuje się Pan bezsilny, jednakże nie może Pan wziąć odpowiedzialności za ich samopoczucie czy choroby. To na nich spoczywa ciężar odpowiedzialności za ich samopoczucie i zdrowie i przykro mi, że czuje się Pan bezsilny w tych trudnych momentach. Można im oczywiście zasugerować, aby udali się do specjalisty, który pomoże im radzić sobie ze stresem,ale decyzja należy do nich. Sugeruję, aby Pan zatroszczył się bardziej o siebie i w trudnych momentach, kiedy jest Pan świadkiem ich nerwowego zachowania, proszę zająć się czymś, co pomaga Panu się zrelaksować, może wyjść na spacer, albo posłuchać spokojnej muzyki, czy obejrzeć komedię. Próby interweniowania w ich zachowanie nie przynoszą skutku, czuje się Pan jeszcze bardziej bezsilny, a efektów nie ma, więc lepiej jest zająć się czymś, co Pana wyciszy i uspokoi. Do tego, Pana odizolowanie se od rodziców w tych trudnych momentach może im uświadomić, że ich kłótnie Pana ranią i, być może, trochę się dzięki temu uspokoją. Czy im to pomoże, trudno przewidzieć, ale przynajmniej Pan nie będzie narażony na stresujące sytuacje, na które i tak nie ma Pan wpływu. Proszę zadbać o siebie i o to aby jak najrzadziej uczestniczyć w tych przepychankach pomiędzy rodzicami. Pozdrawiam serdecznie. Dorota Laskowska