Mam syna 28 lat, narkomana, który nie bierze narkotyków od 2 miesięcy. Był na detoksię, a potem w szpitalu psychiatrycznym w Toszku z powodu urojeń. Wyszedł ze szpitala 2 stycznia i bierze te leki, które miał przepisane. Na 15 lutego był zarejestrowany do lekarza psychiatry na Dębowej, ale z powodu podjęcia pracy od 15 nie mógł przyjść, a w poradni nie chcieli zmienić wizyty na godziny popołudniowe. Szukam lekarza, który pomógłby mojemu synowi. W tej chwili mój syn ma napady lęków i myśli samobójcze, w jaki sposób mogę mu pomóc
lek. Katarzyna Sołowiów
lek. Katarzyna Sołowiów
Psychiatra
Gliwice
Syn musi chcieć się leczyć sam. pani nie wyleczy się za syna. W PLU na ulicy Dębowej lekarze przyjmują 3 x w tyg po południu, wiec nie ma problemu z wizytami popołudniowymi natomiast synowi jest przede wszystkim potrzebna terapia uzależnienia i wizyty u terapeuty uzależnień. Jeśli nie Gliwice to OPiLu w Zabrzu.

lek. Magdalena Sochacka
lek. Magdalena Sochacka
Seksuolog, Psychiatra
Gliwice
Niestety ten portal mi uniemożliwia podanie dokładnych danych. Zapraszam. mam stronę internetową, przyjmuję w Gliwicach.
Magdalena Sochacka

Wygląda na to, że Pani syn wymaga modyfikacji leczenia - nie da się tego zrobić bez osobistej wizyty/badania przez specjalistę psychiatrę. Bardzo często objawy lękowe są powikłaniem przyjmowania narkotyków i utrzymują się długo pomimo abstynencji. Są lekarstwa które redukują te objawy. Ponadto jeśli Pani syn równolegle pomimo leczenia brał narkotyki to nie ma mowy o prawidłowym działaniu leków psychotropowych... Proszę zapisać się jak najszybciej do psychiatry w wybranej poradni. Jeśli zaś Pani Syn ma myśli i/lub tendencje samobójcze powinien zgłosić się na Izbę Przyjęć w rejonowym Szpitalu Psychiatrycznym.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychiatryczna - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

Stan psychiczny Syna wymaga szybkiej konsultacji lekarza psychiatry. W Poradniach Zdrowia Psychicznego nie obowiązuje rejonizacja.W szpitalach psychiatrycznych jest stały ostry dyżur.
Pozdrawiam. JW

lek. Krystyn Czerniejewski
lek. Krystyn Czerniejewski
Psychiatra, Terapeuta
Oświęcim
Nie jestem w stanie dostatecznie dobrze zrozumieć treści pytania. Jeśli syn od 2 miesięcy nie bierze narkotyków a wyszedł ze szpitala w styczniu to co się działo w pozostałym okresie/? Miał wyznaczony termin w lutym, spodziewam się, że bieżącego roku to nie mógł zgłosić się do lekarz potem, przez 9 miesięcy? Opisane objawy mogą być powodowane4 m.in. objawami abstynencyjnymi. To może być korygowane farmakologicznie nie "siła woli".
Uważam przeto, że najskuteczniejszą pomocą jakiej może udzielić rodzina to motywowanie do leczenia i wytrwania w nim. Lekarz nie jest w stanie skutecznie działać, gdy godziny pracy są ważniejsze niż leczenie!

Specjaliści w zakresie leczenia: uzależnienia

Anna Nadolna

Anna Nadolna

Psycholog, Terapeuta

Wrocław

Alina Szabłowska

Alina Szabłowska

Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta

Gdańsk

Anna Zofia Antosik

Anna Zofia Antosik

Psychiatra

Warszawa

Jarosław Lenartowicz

Jarosław Lenartowicz

Psychiatra, Seksuolog, Terapeuta

Warszawa

Olga Wiśniewska

Olga Wiśniewska

Psycholog

Warszawa

Izabella Witkowska

Izabella Witkowska

Terapeuta, Psychiatra

Warszawa

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 27 pytań dotyczących usługi: uzależnienia

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.