Mam syna 28 lat, narkomana, który nie bierze narkotyków od 2 miesięcy. Był na detoksię, a potem w szpitalu psychiatrycznym w Toszku z powodu urojeń. Wyszedł ze szpitala 2 stycznia i bierze te leki, które miał przepisane. Na 15 lutego był zarejestrowany do lekarza psychiatry na Dębowej, ale z powodu podjęcia pracy od 15 nie mógł przyjść, a w poradni nie chcieli zmienić wizyty na godziny popołudniowe. Szukam lekarza, który pomógłby mojemu synowi. W tej chwili mój syn ma napady lęków i myśli samobójcze, w jaki sposób mogę mu pomóc
lek. Katarzyna Sołowiów
lek. Katarzyna Sołowiów
Psychiatra
Gliwice
Syn musi chcieć się leczyć sam. pani nie wyleczy się za syna. W PLU na ulicy Dębowej lekarze przyjmują 3 x w tyg po południu, wiec nie ma problemu z wizytami popołudniowymi natomiast synowi jest przede wszystkim potrzebna terapia uzależnienia i wizyty u terapeuty uzależnień. Jeśli nie Gliwice to OPiLu w Zabrzu.

lek. Magdalena Sochacka
lek. Magdalena Sochacka
Seksuolog, Psychiatra
Gliwice
Niestety ten portal mi uniemożliwia podanie dokładnych danych. Zapraszam. mam stronę internetową, przyjmuję w Gliwicach.
Magdalena Sochacka

Wygląda na to, że Pani syn wymaga modyfikacji leczenia - nie da się tego zrobić bez osobistej wizyty/badania przez specjalistę psychiatrę. Bardzo często objawy lękowe są powikłaniem przyjmowania narkotyków i utrzymują się długo pomimo abstynencji. Są lekarstwa które redukują te objawy. Ponadto jeśli Pani syn równolegle pomimo leczenia brał narkotyki to nie ma mowy o prawidłowym działaniu leków psychotropowych... Proszę zapisać się jak najszybciej do psychiatry w wybranej poradni. Jeśli zaś Pani Syn ma myśli i/lub tendencje samobójcze powinien zgłosić się na Izbę Przyjęć w rejonowym Szpitalu Psychiatrycznym.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychiatryczna - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

Stan psychiczny Syna wymaga szybkiej konsultacji lekarza psychiatry. W Poradniach Zdrowia Psychicznego nie obowiązuje rejonizacja.W szpitalach psychiatrycznych jest stały ostry dyżur.
Pozdrawiam. JW

lek. Krystyn Czerniejewski
lek. Krystyn Czerniejewski
Psychiatra, Terapeuta
Cieszyn
Nie jestem w stanie dostatecznie dobrze zrozumieć treści pytania. Jeśli syn od 2 miesięcy nie bierze narkotyków a wyszedł ze szpitala w styczniu to co się działo w pozostałym okresie/? Miał wyznaczony termin w lutym, spodziewam się, że bieżącego roku to nie mógł zgłosić się do lekarz potem, przez 9 miesięcy? Opisane objawy mogą być powodowane4 m.in. objawami abstynencyjnymi. To może być korygowane farmakologicznie nie "siła woli".
Uważam przeto, że najskuteczniejszą pomocą jakiej może udzielić rodzina to motywowanie do leczenia i wytrwania w nim. Lekarz nie jest w stanie skutecznie działać, gdy godziny pracy są ważniejsze niż leczenie!

Specjaliści w zakresie leczenia: uzależnienia

Alina Szabłowska

Alina Szabłowska

Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta

Gdańsk

Anna Zofia Antosik

Anna Zofia Antosik

Psychiatra

Warszawa

Olga Wiśniewska

Olga Wiśniewska

Psycholog

Warszawa

Magdalena Nowak-Wyligała

Magdalena Nowak-Wyligała

Terapeuta, Psycholog

Świątniki Górne

Dominika Wilandt

Dominika Wilandt

Psycholog, Terapeuta

Gdynia

Krzysztof Świąder

Krzysztof Świąder

Psycholog, Terapeuta

Gliwice

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 32 pytań dotyczących usługi: uzależnienia

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.