Jak pomóc synowi, który ma problem z emocjami?

4 odpowiedzi
Witam Mam syna 10 letniego, który rok wcześniej poszedł do szkoły. Chodzi do 4 klasy i ma ogromne problemy z emocjami, bardzo często reaguje płaczem. Gdy pytam o co chodzi, to zawsze wina kolegów, ale wychowawczyni również mówi, że ma problem z emocjami. Nie może skupic się długo na jednej rzeczy i jest strasznie gadatliwy oraz głośny. Ciągle coś mówi, nawet sam do siebie. W szkole nie może wytrzymać lekcji bez rozmowy, nie wiem co mam robić?
Dzien dobry pani. To o czym pani mowi to jest już sprawa dla pedagoga dziecięcego. Prosze zglosić się do pedagoga szkolnego lub innego pedagoga.
Jeżeli pani nie dpostanie odpowiednią diagnoze lyb skieroanie prosze zadzwonić do mojej koleżanki pani Teresa Żółkowska (pedagog i pzychoterapeuta). przyjmuje na ul.Armii Krajowej 12 w Świnoujsciu..

Witam serdecznie.
Z tego, co Pani pisze można przypuszczać, że Pani synek cierpi na zaburzenia lękowe. Ich podłoże zazwyczaj jest wielorakie. Niestety bez rozmowy z Panią i z synem nie jestem w stanie więcej Pani powiedzieć. Zalecam konsultacje z psychologiem dziecięcym, celem postawienia diagnozy. Wskazana jest praca z całą rodziną. Bowiem biorąc pod uwagę wiek dziecka, współpraca rodziców z terapeutą, przynosi długofalowo najlepsze rezultaty.
Pozdrawiam serdecznie.
Wiatr Anna
Witam,
sprawa wymaga bliższego przyjrzenia się - rozmowy szczegółowej na temat zachowań chłopca i sytuacji, na które w dany sposób reaguje. Zachęcam do skorzystania z pomocy profesjonalisty, jednakże w kontakcie "na żywo", tak aby psycholog dziecięcy miał okazję porozmawiać tak z synem, jak i z Panią.
Pozdrawiam
Urszula Sokalska-Goleń
Witam,
myślę, że dobrzy byłoby zdiagnozować syna pod kątem dojrzałości emocjonalnej i funkcjonowania społecznego i w przypadku wyłapania trudności lub deficytów podjąć odpowiednią terapię.
Pozdrawiam Agnieszka Szczygielska