Jak pomóc mamie, która nie może się podnieść po nowotworze?

1 odpowiedzi
Mam duży problem z mamą, która jest po leczeniu nowotworu. Wszystko było w porządku do czasu, gdy pojawiły się powikłania po radioterapii, konkretnie choroba jelit. Dolegliwości bólowe nie pozwalają chodzić i mama obecnie leży, i wstaje tylko do toalety. Środki przeciwbólowe nie pomagają, nic ją nie ciekawi i nie chce w ogóle słyszeć o szpitalu, czy też innej formie leczenia. Zawsze kochała ogród i go pielęgnowała, a teraz nawet nie wstanie do okna, żeby zobaczyć jak rośnie. Jestem bezradna i nie wiem co dalej robić.
Konieczne jest ustalenie przyczyny. Przede wszystkim dolegliwości bólowych brzucha. Leczenie zaburzeń nastroju w dalszej kolejności.
lek. Magdalena Sochacka