Jak pomóc dziecku z ostrymi bólami stawów?

2 odpowiedzi
Witam, mój synek (2l) cierpi na bóle nóżek i czasami też rączek. Dolegliwości trwają odkąd skończył rok, tyle czasu sygnalizuje co mu dolega. Bóle są nawracające, trwają 20-40min i powtarzają się nawet 6 razy w ciągu dnia, co kilka godzin. W czasie ataku bólowego synek bardzo płacze, krzyczy, chce by my masować bolące miejsce. Lekarz rodzinny długo składał to na bóle wzrostowe, potem na niedobór wit D. Jesteśmy po konsultacjach z neurologiem i reumatologiem, nic z nich nie wynikło. Wyniki ma dobre, aso, ldh, kinaza kreatynowa, wit D3, fosfataza alkaliczna, aspat, kreatynina, mocznik, tsh, cholesterol, glukoza, wapń, fosfor, żelazo, morfologia, crp wszystko w normie, ck-mb lekko ponad normie. Ataki bólowe powtarzają się nawet 5 razy w tygodniu. Co jest jeszcze istotne to to, że ja jako dziecko cierpiałam na to samo, w sumie do tej pory cierpię, ale bóle zdarzają się już naprawdę rzadko, raz na kilka miesięcy. Moje wyniki też były w normie, leżałam w niejednym szpitalu i w końcu moją przypadłość złożono na rozszczepiony kręgosłup. Nie mam żadnych wyników potwierdzających tę diagnozę. Lekarze wtedy określili to jako nerwobóle, bo pojawiały się wtedy, gdy doświadczałam sinych emocji. Z wiekiem stawały się coraz rzadsze aż w końcu prawie wcale nie występują.
Chciałabym pomóc jakoś synkowi bo bardzo cierpi. Proszę o pomoc, jakieś wskazówki gdzie z tym problemem się udać.
Podać VIT B1 2 x 1/2 przez 3 tygodnie

Zapraszam na wizytę, myślę ze będę mogla Pani i dziecku pomóc. Pozdrawiam