Witam
Mój chłopak kilka lat temu stracił mamę, po czym jak mówi bardzo się zmienił, mówił mi również że jestem jedyną osobą z którą potrafi o tym porozmawiać, otworzyć się, mimo wszystko widzę u niego że ma problem radzenia sobie z niektórymi emocjami, wydaję mi się że to przez ten stres, lęk który przeżył wtedy. Jak Pani sądzi czy nasze rozmowy mogą mu znacząco pomóc czy powinien jednak zwrócić się do specjalisty? Jest on osobą zamkniętą, ciężko mu o tym mówić, jak mogę mu pomóc?
Pozdrawiam Kasia
mgr Dorota Laskowska
mgr Dorota Laskowska
Psycholog, Psychoterapeuta
Iława
Pani Kasiu, trudno mi ocenić, na ile pomocne są Pani rozmowy z partnerem w kontekście długotrwałych zmian. Na pewno pomagają mu one w trudnych momentach poczuć się na chwilę lepiej, jednak sądząc po czasie, jaki minął od śmierci mamy, wydaje się, że żałoba nie została przeżyta do końca i być może, jakieś jej aspekty zostały zablokowane, czyniąc ten proces niedokończonym i, tym samym, przyczyniając się do przewlekłego stresu.. Dlatego warto spotkać się ze specjalistą, który w rozmowie oceni stan Pani partnera, a tym samym pomoże mu zdecydować czy chce podjąć terapię, aby dokończyć proces żałoby i uporać się z zakłócającymi zdrowe funkcjonowanie emocjami. Pozdrawiam serdecznie. Dorota Laskowska

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.