Jak odróżnić rumień od trądziku?

4 odpowiedzi
Witam! Bardzo proszę o jakieś świeże spojrzenie na sprawę, bo ja już nie wiem co z tym zrobić. Mam od dłuższego czasu problem z rumieniem na policzkach (rumień to moja diagnoza, fachowo może to być coś innego) i pojawia się on ostatnio to już tak na prawdę cały czas jest. Bardzo intensywnie go widać kiedy: -jestem na treningu,
-odczuwam zmiany temperatury,
-dopadnie mnie jakaś sytuacja stresująca (np. reprymenda od szefa),
-gdy np. kilka godz jestem na zimne i wracam do domu to po chwili czerwone policzka maksymalnie utrzymują się jakiś czas,
-zjem coś gorącego lub lekko ostrego,
-po alkoholu,
- i najgorsze, gdy np. ktoś w towarzystwie zada mi trudne lub krępujące pytanie.
Kiedyś tak nie miałem, ale przez to coś tracę pewność siebie w towarzystwie i pózniej jest tylko gorzej. Jeśli ktoś ma coś podobnego to wie, że nie życzyłby tego najgorszemu wrogowi. Stosowałem Redbloker na noc i może było odrobinę lepiej, pózniej La roche Rosaliac ale to tylko dużo kosztowało a efektów żadnych. Kiedyś przez pół roku stosowałem maść zapisaną przez Dermatologa na receptę i również nie było rezultatu, byłem nawet raz na "laserze", natomiast lekarz, który mnie prowadził tak mnie niestety zlewał, że już czułem siedząc tam na rzekomym wywiadzie wiedziałem, że nic z tego nie będzie, a kasa znowu potężna wydana. Błagam o jakieś wskazówki. Będę na prawdę bardzo wdzięczny.
Witam! Wynika z tego, że jest Pan posiadaczem cery naczyniowej. Wyleczyć tego całkowicie nie da rady, ale można próbować zahamować postęp choroby. Niezbędna jest mimo wszystko opieka dermatologiczna. Pozdrawiam

Ma Pan płytko umiejscowione pod skórą naczynia włosowate trzeba unikać alkoholu mocnej kawy,latem uzywać krem z filtrem zimą ochronny na mróz i wiatr łykać rutinoscorbin.Zabiegi laserowe trzeba zrobić kilka razy
Dzień dobry Panu,
opisane objawy i okoliczności powstawania rumienia, świadczą o wrażliwej i naczyniowej cerze. Trudno całkowicie zaradzić tym objawom, ważna jest profilaktyka, czyli unikanie wszystkich wymienionych przyczyn występowania nasilonego rumienia i stosowanie kosmetyków tylko do skóry naczyniowej. Mimo wszystko uwzględniłabym konsultacje u dermatologa, tym bardziej, że pojawił się nowy preparat zmniejszający rumień.
To objawy skóry naczyniowej-wstęp do trądziku różowatego. Koniczna jest odpowiednia pielęgnacja dedykowana takiej skórze oraz leczenie przez 6-8 miesiecy. Jest tez lek typowo na rumień, działa przez 12 godzin i całkowicie go likwiduje