Jak można zniwelować ból kolana?

1 odpowiedzi
Mam takie pytanie bardzo długo bolało mnie kolano jest takie uczucie jakby mnie ścięgna boczne ciągnęły i ból przenosi się czasami na całą nogę do pachwiny, że nie mogę wytrzymać muszę znaleźć pozycję najczęściej leżę na brzuchu z podgięta nogą wtedy przestaje boleć. Mam też uczucie jakby kolano napuchło, a nie jest i nie mogę kucnąć bądź klęknąć, bo coś blokuje. Jak pan może to proszę coś poradzić dodam, tylko że bardzo długo grałem w piłkę nożną ponad 30 lat mój wiek 45 lat.
Dzień dobry,
należałoby uzupełnić wywiad lekarski i zbadać Pana żeby precyzyjnie odnieść się do Pana dolegliwości. Najprawdopodobniej ma Pan zespół korzeniowy odcinka lędźwiowo - krzyżowego kręgosłupa. Nie można wykluczyć zmian w stawie kolanowym. Dolegliwości mogą się zmniejszać jeśli:
- położy się Pan na boku z poduszką między nogami;
- stojąc np przy umywalce położy Pan bolącą nogę na 10 cm stopniu, lekko zgiętą w kolanie;
- usiądzie Pan na ergonomicznym krześle z regulacją lordozy lędźwiowej układając stopy na podnóżku;
- będzie Pan unikał schylania się i dźwigania;
Wymaga Pan również wykonania diagnostyki obrazowej - RTG, MRI.