Jak można zapomnieć o przeszłości i żyć normalnie?

6 odpowiedzi
Witam. Mam poważny problem. Jako dziecko byłam ofiarą przemocy seksualnej.
gdy dowiedziałam się, że urodzę córęczkę wspomnienia odżyły. Całe życie byłam traktowana jak popychadło przez najbliższą rodzinę. Byłam również ofiarą przemocy domowej. Obecnie posiadam własną rodzinę. Ale w większości przypadków tracę panowanie nad sobą. Jestem nie ufna wobec ludzi i agresywna. Chciałabym coś zmienić w swoim życiu. Proszę o pomoc.
Trudne doświadczenia w dzieciństwie i młodości pozostawiają piętno na strukturze psychicznej. Dziś odczuwa Pani skutki przeszłość, ale ma Pani motywację do zmiany. Warto pomyśleć o podjęciu terapii. Możliwości jest kilka - spotkania indywidualne w poradni, pobyt w oddziale dziennym lub całodobowm.

Chętnie udzielę pomocy ale Z mojego zawodowego doświadczenia wynika, że nie da się tego zrobić zaocznie. Zachęcam do zapisania się do mnie na wizytę.
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam. Przede wszystkim proszę skontaktować się z psychiatrą, żeby ocenił Pani stan psychiczny. W przypadku względnie stabilnego stanu prawdopodobnie będzie konieczne podjęcie psychoterapii. W zależności od Pani możliwości/chęci wskaże on Pani najkorzystniejszą dalszą opcję terapeutyczną a w razie konieczności dołączy leki, które ułatwią Pani funkcjonowanie. Pozdrawiam!
Droga Pani! Można żyć "normalnie" nie zapominając o przeszłości! Wydarzeń z przeszłości nie jesteśmy w stanie "wymazać", "odwołać", zapomnieć. W trudnym procesie psychoterapii możemy powoli ale sukcesywnie "obłaskawiać", zbliżać się do, wchodzić w kontakt z tymi wydarzeniami i przeżyciami, które są tak bolesne, trudne, obciążające, że wolelibyśmy o nich zapomnieć. Życie każdego z nas składa się z pozytywnych i negatywnych przeżyć. Nie można żyć "pełnią życia" wybierając sobie taką przeszłość jaką chcielibyśmy mieć. Złe, bolesne doświadczenia kształtują nas. I dobrze byłoby gdybyśmy to my decydowali, jaki wpływ tych doświadczeń włączymy w nasze życie. Psychoterapia od ponad stu lat pomaga ludziom w tym trudnym zadaniu. I to skutecznie. Proponuję przeto udać się do psychoterapeuty. Pozdrawiam.
W Pani przypadku wskazana byłaby pomoc psychologiczna. Jeśli psycholog uzna, że wskazana jest pomoc psychiatry, to Panią do lekarza sam skieruje.
Dzień dobry,opisany przez Panią problem wymaga indywidualnej psychoterapii psychodynamicznej prowadzonej przez osobę z dużym doświadczeniem najlepiej też potwierdzonej certyfikatem. Dobrym prognostykiem jest Pani determinacja do zmian. Jest to możliwe. Trzymam kciuki żeby się Pani udało. pozdrawiam lek.Piotr Znamirowski