Jak mogę z tym sobie pomóc i do kogo mam się zgłosić

20 odpowiedzi
Mam to bardzo ogromny problem życiowym lub jest chory nie wiem samemu przez to że sam sobie diagnozy nie wydam ale może ktoś mi pomoże w tym gdzie się z tym problemem udać?Nie lubię tego publicznie okazywać mojej choroby ale może mi coś w tym po może oczywiście nie patrząc na moje błędy które robię w pisaniu słów.Pierwsze co zaczęło się to tak.Mama rozwiodła się i poznała nowego mężczyznę ale miał on 2 dzieci ona nie bardzo za nimi jest ale ja toleruje ich jak moje rodzone rodzeństwo a czasami mam że lepiej dogaduje się niż z własną rodzoną siostrą.Tata jest bardzo spokojnym człowiekiem którego znam żadnej osobie krzywdy nie zrobi.Raz miałem taką sytuację że mama zaczęła się kłócić z tatą i nawet biła się z nim ale tata nie chciał wcale tego on się od tego wszystkiego oddalał żeby żadnej krzywdy nie zrobił zauważcie że ja bardziej Kocham ojczyma niż własną matkę może że ona tą całą atmosferę robi nie wiem.W dodatku Kłócę się z nią bardzo często nie chce mi się nawet jej pomagać a z tatą w cale odpowiadam spokojnie rozmawiam czy samemu podejdę do niego i za pytam się czy mam mu pomóc w czymś a nawet tata przychodzi do mnie żeby coś dla niego zrobić.Z mamą mam cały czas zgrzyty z siostrą rodzoną też mam odczuwam ale od czasu do czasu mają chamskie odzywki ja tak samo ale jak ktoś mnie zdenerwuje a tak jestem zamknięty w sobie odreagowuje to czasami w domu lub w pracy.Zamknięty jestem nie umiem poszukać sobie drugiej połówki dla siebie i też nie umiem sobie poszukać przyjaciół nie wiem dla czego.Zauważyłem jeszcze coś u siebie jeśli mama przychodzi do mnie i mówi mi o jedzeniu na przykład o godz.10 cytuje" stawaj z tego łóżka i coś zjeść a nie gnijesz zobacz jak ty wyglądasz" a ja dopiero ruszam się z łóżka o koło godz12 .Jestem facetem od paru nastu lat walczę z moją wagą i wstydzę się jej i to bardzo nie jeżdżę w lato już nad kąpieliska czy baseny to się zdarzyło już 3ci rok.Moja waga jest bardzo straszna w takim wieku ważę może z 55kg a wzrost mam 186cm z jedzeniem mam różnie czasami przez cały dzień tylko obiad zjem a czasami że tylko śniadanie na cały dzień nawet nie czuje głodu a czasami zjem dużo jestem taki szczupły że widać u mnie wszystkie żebra masakra.Co takiego jeszcze zauważyłem u siebie cały czas zmęczenie,wypadanie włosów i to dużo bolą mnie stawy tak mi się wydaje że to staw,dużo się zamartwiam zauważyłem nie wiem czy mi się uda w życiu być samemu. Nie wiem do kogo mam się z tym zgłosić lub co zrobić?
Witam Pana serdecznie. Zachęcam do konsultacji z psychologiem lub terapeutą, a także z dietetykiem. Czasami nie jesteśmy w stanie sami sobie pomóc,choć bardzo się staramy. Warto wtedy skorzystać ze wsparcia, dając sobie szansę na poznanie i zrozumienie siebie i poprawę samopoczucia. Pozdrawiam gorąco.

Dziękuję za zaufanie,
Uważam, że najlepiej aby się poszukać dobrego i zaufanego psychologa aby o tym porozmawiać i nie tylko i jestem przekonany, że razem jesteście w stanie poszukać optymalne rozwiązanie tych wszystkich problemów i cieszyć się z życia.
Pozdrawiam
Dzień dobry. Problemy, które Pan opisuje wydają się trudne dla Pana. Stan fizyczny prawdopodobnie powiązany jest z psychiką i sytuacją rodzinną. Polecam podjęcie psychoterapii. Pozdrawiam.
Witam Pana!
Z samego opisu Pana sytuacji niewiele można wywnioskować, nie bardzo wiadomo, w czym tkwi problem. Jednak Pana przekaz emocjonalny mówi o tym, że relacje, które łączą Pana z rodziną są dla Pana bardzo ważne. Być może niepokoi Pana niechęć do własnej matki przy równoczesnej bliskiej więzi z ojczymem. Nie pisze Pan ile ma lat - w różnych okresach życia człowieka następuje swego rodzaju przeformułowanie tego co dla nas ważne, kto jest dla nas bliższy itp. Niepokojące są dla Pana także sygnały płynące z Pana ciała - niska waga, wypadanie włosów, bolesność stawów/kości, obniżony nastrój. Polecam skonsultować te objawy najpierw z lekarzem rodzinnym, który zleci odpowiednie badania. Warto udać się także do poradni zdrowia psychicznego w Pana okolicy. Życzę powodzenia! Milena Wyszyńska
Współczuję trudnej sytuacji.
Rozumiem że doświadcza Pan silnych nieprzyjemnych emocji, ma Pan ich dosyć i chciałby zmienić coś w swojej sytuacji. Piszę Pan o konfliktach z Mamą, wzajemnych niezrozumieniach, samotności aktualnej i obawie w stosunku do przyszłości, braku energii do życia, niskiej wartości, złym samopoczuciu i zmęczonym ciele.
Martwi się Pan o siebie i szuka możliwości poprawienia trudnej sytuacji, pytanie zadane wśród specjalistów to bardzo dobry krok w stronę zmiany swojego życia na lepsze.
To jak może Pan zadbać o siebie, to nie zostać samemu z obecną sytuacja i kontynuować poszukiwanie profesjonalnej pomocy w swoim otoczeniu. Nie znam Pana dostępnych możliwości, może się Pan udać do lekarza pierwszego kontaktu, psychologa, psychiatry, psychoterapeuty. Trudno jest Panu mówić o swojej sytuacji jednak jest to bardzo potrzebne by mógł Pan poprawić własny stan, warto się zastanowić kto mógłby w tym wesprzeć. Życzę siły do działania. Gdyby chciał Pan zapytać jeszcze o coś zapraszam do kontaktu mailowego (robertkuchta23b@gmail.com).
Radzę jak najszybciej poszukać psychoterapeuty i zgłosić się na konsultację (i terapię). Nie ma potrzeby, żeby się Pan dłużej męczył z opisanymi przez Pana kłopotami. Szczerze mówiąc nie wiem, jaka jest dostępność pomocy psychologicznej w Pana okolicy, ale zawsze może zapytać Pan o radę lekarza pierwszego kontaktu, jeśli nie uda się Panu znaleźć przez internet. Pozdrawiam.
Dzień dobry,

opisał Pan bardzo trudną sytuację, z która mierzy się Pan na co dzień. Myślę, że trafnie identyfikuje Pan źródła swoich trudności, szczególnie jeśli chodzi o skomplikowane relacje z matką oraz rodzoną siostrą, a także jeśli chodzi o zaburzenia odżywiania. Moim zdaniem warto, jeśli ma Pan taką możliwość, zwrócić się po profesjonalną pomoc do psychologa/psychoterapeuty, szczególnie, że zaznaczył Pan, że problem z wagą trwa od co najmniej 3 lat. Myślę, że przy odpowiednim wsparciu jest Pan w stanie lepiej zrozumieć sytuację i odpowiednio pokierować swoim zachowaniem.

Życzę powodzenia
Anna Jerzak/Psychonomia.pl
Dzień dobry, proszę udać się do lekarza rodzinnego w celu oceny zdrowia fizycznego. Niezależnie od wyników badań, warto również porozmawiać z psychologiem, żeby mógł Pan dokładniej zrozumieć, skąd biorą się Pana trudności. Pozdrawiam Pana serdecznie. Katarzyna Zalewska
Witam Pana
Z uwagą przeczytałam Pana list. To nie jest miejsce do diagnozowania czegokolwiek. Z tego co Pan opisuje znalazł się Pan w trudnej sytuacji rodzinnej. Kłopot jest również z odżywianiem. Myślę, że warto byłoby udać się do psychologa na konsultację.
Pozdrawiam serdecznie
Witam Pana,
Z objawami takimi jak zmęczenie, bóle stawów, wypadanie włosów oraz brak apetytu proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego. Natomiast jeżeli chodzi o problemy w relacjach z mamą to zalecam konsultację z psychologiem w celu ustalenia przyczyny obecnych trudności.
Pozdrawiam serdecznie, Natalia Kabała- Michna
Dzień dobry!
Na podstawie listu, sugerowałabym w pierwszej kolejności wizytę u lekarza rodzinnego, który prawdopodobnie skieruje Pana do specjalisty w celu diagnostyki Pańskiej "niedowagi", oraz bólów stawów a przynajmniej wykona podstawowe badania krwi. Objawy wydają się dość niepokojące, dlatego nie zwlekałabym z przeprowadzeniem przynajmniej podstawowych badań. Może się zdarzyć, że korzystna byłaby również dla Pana psychoterapia. Pomocy psychologicznej można szukać w różnych miejscach min. ośrodkach prywatnych jak i tych działających na zasadach kontraktu z NFZ. Może Pan również zapytać lekarza rodzinnego o wskazanie miejsc gdzie świadczone są profesjonalne usługi psychologiczne w miejscu Pańskiego zamieszkania czy też okolicy.

Serdecznie pozdrawiam
Anna Mejsner-Ignaczak
Psycholog/Psychoterapeuta
Dzień dobry,
myślę, że w Pana przypadku pomocne mogłoby być podjęcie psychoterapii.
Pozdrawiam,
Patryk Reimisz
Dzień dobry, uważam, że koniecznie powinien Pan skorzystać z pomocy psychologa czy psychoterapeuty (w Poradni Zdrowia Psychicznego, w Ośrodku Pomocy Społecznej lub prywatnie). Przedstawione przez Pana problemy można rozwiązać w procesie terapii. Życzę powodzenia i pozdrawiam!
Dzień dobry,
boryka się Pan z wieloma problemami, zarówno tymi związanymi z codziennym funkcjonowaniem w rodzinie, jak i dolegliwościami zdrowotnymi, stąd pomocne byłoby umówienie się na wizytę do psychologa i do lekarza rodzinnego. Psycholog może pomóc Panu lepiej radzić sobie w relacjach rodzinnych, otworzyć się na nowe znajomości i przyjaźnie, natomiast lekarz rodzinny zapewne zleci badania, aby zdiagnozować przyczynę niskiej wagi i braku apetytu, ciągłego zmęczenia, wypadania włosów i bólu, który Pan odczuwa. Terapia i leczenie pomoże Panu lepiej się poczuć i lepiej funkcjonować.
Pozdrawiam.
Myślę że ma Pan problem z matką, z tego powodu cierpi Pan na męska anoreksję i karze się Pan niejedzeniem. Myślę, że wizyta u dobrego terapeuty pomogłaby zaradzić problemowi
Witam, z tego co Pan pisze rozumiem, że największą trudnością są konflikty w Pana najbliższej rodzinie. Pisze Pan także o braku apetytu, zmęczeniu oraz wypadaniu włosów. Z Pana opisu wynika, że mogą to byś tzw. somatyzacje, czyli reakcje organizmu na odczuwane emocje bez podstawy w konkretnej chorobie fizjologicznej. Opisuje Pan także trudności w relacjach z innymi oraz poczucie zamknięcia się w sobie. Takie problemy mogą wynikać zarówno z cech osobowościowych jak również aktualnej sytuacji lub wydarzeń, które miały miejsce w przeszłości. Zwrócił Pan także uwagę, że obecną sytuacje odreagowuje Pan, jednak nie napisał w jaki sposób? Polecam udanie się do psychologa lub psychoterapeuty, który mógłby omówić dokładnie Pana trudności, wydać indywidualną diagnozę oraz zaoferować pomoc adekwatną do podłoża Pana problemów. Często rozmowa ze specjalistą, który może spojrzeć na Pana z dystansem pomaga w poczuciu ulgi.
Pozdrawiam
Dzień dobry. Opisuje Pan wiele problemów - zdrowotnych, w relacjach rodzinnych, i swoich osobistych. Zaczynając od zdrowotnych to myślę, że trzeba zacząć od lekarza internisty,żeby sprawdził, czy Pana problemy z jedzeniem nie mają jakiejś medycznej przyczyny (np chora tarczyca). Jeśli to będzie wykluczone to proponuję wizytę u psychiatry bo może wszystkie Pana problemy mają podłoże np. depresyjne. To oceni psychiatra i ewentualnie wskaże Panu co dalej (leki, psychoterapia). Zachęcam do szukania pomocy.
Pozdrawiam
Barbara Tubielewicz
Witam,
Z tego, co Pan pisze wynika, że głównie martwią Pana relacje z matką i siostrą, brak związku z kobietą oraz spora niedowaga. Zmęczenie i wypadanie włosów, o których Pan pisze może być wynikiem niedożywienia. Natomiast w terapii warto byłoby się przyjrzeć, jak relacje z matką wpływają w ogóle na Pana relacje z innymi kobietami, bo często jest to ze sobą powiązane. Fakt, że Pan zaniedbuje właściwą dietę czyli działa Pan autoagresywnie (kieruje Pan złość na siebie, atakując swoje ciało) również może być powiązany z trudnościami, jakich Pan doświadcza w relacji z matką. Wyrażenie i przepracowanie uczuć, jakich doświadcza Pan w relacji z matką mogłoby by Panu dać dużą ulgę i dzięki temu pozwolić otworzyć się na innych ludzi a także zmienić Pana stosunek do jedzenia.
D. Radomska- Talar
Dzień dobry, w swoim liście opisuje Pan wiele ważnych wątków, które z dużym prawdopodobieńwtem składają się w różnych częściach na obecny obraz Pana życia. Z pewnością każdy z nich wymaga pochylenia się nad nim i bliższego przyjrzenia. Bardzo cieszę się, że szuka Pan dla siebie miejsca które pomogłoby Panu w poradzeniu sobie z obecnymi trudnościami. Jeśli czuje Pan, że pomoc psychoterapeuty byłaby dla Pana ok- proszę iść za głosem swojego serca. Pozdrawiam serdecznie,
Martyna Sobczyk/ pomocnaterapia.pl
Szanowny Panie,
nie napisał Pan ile ma lat, co też jest ważne. Jeśli jest Pan pełnoletni może Pan udać się do psychoterapeuty, który zajmuje się również zaburzeniami odżywiania. Najlepiej będzie jeśli poszuka Pan psychologa w nurcie psychodynamicznym. Jeżeli jest Pan osobą niepełnoletnią, to właściwie bez zgody mamy, ewentualnie ojca, nie może Pan uczestniczyć w psychoterapii.
Z poważaniem
Adrianna Stawarz