Jak leczyć trzaskające biodro?

3 odpowiedzi
Witam! Mam 20 lat zawsze fizycznie aktyna, chodze na siłownię, gram siatkówkę amatorską ale ostatnim czasem odczułam dyskomfort pod czas ruchu w prawym stawie biodrowym (szczególnie w czasie ćwiczeń na siłowni). Rok temu zauwazyłam trzask w prawym biodrze w czasie wyprostu biodra bez występowania bólu. Mięsiąc temu zrobiłam USG oraz RTG, w których nie było znaleziono żadnych zmian i lekarz wykrył tzw. trzaskające biodro i powiedział, że potrzebuję rehabilitacjii (terapia manualna i kinezyterapia), która wyeliminuje ten trzask. Czy w moim przypadku Pan może mi pomóc? Czy muszę zmniejszyć obciążenia na staw biodrowy?
Witam
Oczywiście, ze w Pani przypadku można łatwo pomoc i usunąć trzaskające biodro. Popracuje z Panią osteopatycznie i pokaże wraz z moim fizjoterapeuta sportowym pare ćwiczeń. W razie problemu z terminem prosze napisać mi e-mail a znajdę szybki termin. Namiary są na mojej stronie i internetowej
Pozdrawiam
Krzysztof Adamowicz

Trzeba obejrzeć ten staw biodrowy z bliska, poobserwowac Pania jak Pani ćwiczy i rozwiązac problem. Niektóre mięsnie może miec pani dużo słabsze w stosunku do reszty, i trzeba je wzmocnic plus bardo duzo rozciagania.
Witam i dziękuję za pytanie. Pani przypadłość jest dość powszechna jednak uleczalna. Sprawa dotyczy nie samego stawu ale napinacza powięzi szerokiej i pasma biodrowo-piszczelowego. Czyli tkanek miękkich, które uległy pewnym zmianom morfologicznym doprowadzając do ww zaburzenia. Pasmo to przy ruchu biodra "zahacza" o boczną część krętarza większego kości udowej i stąd się bierze słyszalny trzask. Jest to do wyleczenia poprzez wspomniane zabiegi manualne, ćwiczenia rozciągające. Czasami stosuje się zabiegi fali uderzeniowej ale to bym polecił w sytuacji gdyby wystąpił ból. Trzymam kciuki i zapraszam do współpracy :)