Jak leczyć raka pęcherza u psa?

7 odpowiedzi
Piesek ma 12,5 roku. Usunięte zostały polipy w pęcherzu moczowym. Z badań histopatologicznych wyszło że jest to złośliwe. Rozpoznanie - rak nabłonka przejściowego, brodawkowaty, naciekający. Uprzejmie proszę o informacje czy możliwe jest leczenie i jakby przebiegało?
Zapraszam na wizyte dziękuje.

Chyba pomyliliście Państwo adresata. Może inny doktor o tym samym nazwisku robi takie kuracje. ja nie robię, ponieważ chemioterapia kosztuje ok. 3 tys. zł i dotychczas żaden z właścicieli nie chciał wydawać takiej kwoty na zwykle starego psa, tym bardziej, że jest spore ryzyko, że na 1 chemii się nie skończy, a jeszcze nieraz potrzebne są naświetlania.
Witam,
konieczne jest zrobienie zdjęcia RTG i przeglądowego badania jamy brzusznej celem wykluczenia przerzutów. Kolejnym krokiem jest możliwość wprowadzenia chemii. W tym celu należy zwrócić się do ośrodków zajmujących się leczeniem onkologicznym.
Pozdrawiam.
Witam. W takim przypadku jeśli została dokonana resekcja nowotworu należy poddać psa chemioterapi wraz z NASiD. Leczenie przeciw nowotworowe dobiera się po uwzględnieniu stanu organizmu pieska (badanie kliniczne, badania krwi, usg jamy brzusznej). Leczenie wymaga podawanie dozylnych leków przeciwnowotworowych 1raz na 2-3 tygodnie oraz doustnie NASiD codziennie, oraz wykonywania regularnego badania krwi i moczu raz na 2 tygodnie
Dzień dobry, ponieważ nowotwór dotyczy pęcherza i jest naciekający to najprawdopodobniej nie ma takiej możliwości żeby móc go chirurgicznie usunąć w całości. Jeśli chodzi o możliwości to wchodzi w grę chemioterapia lub radioterapia (mniej dostępna). Odsyłam do specjalisty w tym temacie aby rozważyć za i przeciw.
W przypadku takiego nowotworu jedyna mozliwość leczenia to chemio bądź radioterapia. Należałoby skonsultować się z lekarzem onkologiem celem ustalenia schematu postepowania oraz rokowania.
Dzień dobry,
aby podjąc decyzję o terapii takiego psa konieczne jest badanie kliniczne, aktualne badanie morfologiczne i biochemiczne krwi oraz badanie ultrasonograficzne. Wskazane jest również zdjęcie RTG klatki piersiowej w celu wykluczenia przerzutów. Jest to niezbędne do zaplanowania odpowiedniego leczenia/terapii paliatywnej i poinformowania o dalszym rokowaniu.
Pozdrawiam serdecznie!