Jak leczyć przepuklinę w lędźwiach?

1 odpowiedzi
Dzień dobry,
Od kilku miesięcy cierpię na tylne wypukliny i przepukliny dyskowe L4-5 i L5-S1. Do tej pory mój stan był ostry, więc uczęszczałam tylko na rehabilitację przeciwbólową i brałam leki przeciwbólowe/przeciwzapalne. Teraz jest trochę lepiej ale nadal w pozycji siedzącej czuję ból w lędźwiach. Nie mogę także uprawiać sportu, schylać się itp. Czy mógłby mi Pan pomóc, pokazać ćwiczenia wspomagające mięśnie przy odcinku lędźwiowym, bądź zastosować masaż, który by mi pomógł? Co w tej sytuacji jest najlepszym sposobem leczenia?
Dziękuję z góry za odpowiedź.
Witam. W przypadku Pani dolegliwości najlepszym rozwiązaniem są specjalistyczne metody rehabilitacji. Polecam metodę McKenziego oraz terapię mięśniowo-powięziową. Takie podejście pozwoli uzyskać trwałą poprawę stanu kręgosłupa i zabezpieczyć Panią na przyszłość. Oczywiście szczegóły co do prowadzenia rehabilitacji będę mógł podać po zbadaniu Pani i przejrzeniu badań obrazowych. Pozdrawiam, Janusz Marchewka.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.