Jak leczyć PCOS?

5 odpowiedzi
Od wielu lat choruję na PCOS. Nie mogę brać leków hormonalnych i metforminy. Czy w przypadku przerośnięcia jajników jedynym wyjściem jest laparoskopia? Jak długo po laparoskopii jajniki będą w normalnym stanie?
Szanowna Pani!
Prowadzenie kobiety z PCOS zależne jest od jej planów macierzyńskich, bądź ich braku w najbliższej przyszłości.
Konieczne prowadzenie przez doświadczonego i kompetentnego ginekologa. Laparoskopowe "działania na jajnikach" zostawiłbym jako ewentualność w planowaniu prokreacji.
Serdecznie pozdrawiam!
Z poważaniem -
Maciej Lewandowski

Witam,
Rozumiem że była Pani konsultowana endokrynologicznie a przeciwwskazania do wymienionych leków są bezwzględne. Leczenie PCOS uzależnione jest od tego co chcemy osiągnąć. Jeśli chce Pani zajść w ciążę należy stymulować jajeczkowanie.Jeśli celem jest wyregulowanie cykli to laparoskopia może pomóc ale należy rozważyć wszystkie za i przeciw gdyż jest to jednak zabieg operacyjny a jego skuteczność w PCOS nie jest gwarantowana.
z poważaniem
Tomasz Łabiak
Jaki cel leczenia / ciąża, regularne miesiączki, uzyskanie efektu kosmetycznego ?/ Laparoskopia to technika wejścia do brzucha - to co podczas operacji miałoby i jak być robione to inny temat - proszę aby Pani prowadzący sprecyzował z Pani pomocą na czy Pani zależy. pzdr a.
po zabiegu około 6 mies. nie wiem jakie ma Pani objawy co Pani dolega i czy ma pani dzieci
Droga Pani
Sądzę, że rozważamy problem związany z zespołem policystycznych jajników? Nie czuję się tej materii osobą kompetentną. Proponuję kontakt z dr. Wojtysiem. Mam nadzieję, że nie zawiedzie Pani oczekiwań. Pozdrawiam