Jak leczyć naciek leukocytarny?

4 odpowiedzi
Jak leczyć naciek leukocytarny po usunięciu ropniaka na wardze sromowej?
Kobieta, 47 lat
Naciek leukocytarny po usunięciu ropniaka na wardze sromowej większej utrzymuj się już 2 miesiące. W trakcie leczenia zastosowano u mnie antybitykoterapię Unidox, Augmentin, Dalacin c, Clindamycin, Biofuroxime oraz ketonal, paracetamol, aerozole zewnętrznie Neomycin, Oxycort, przymoczki z retinolu, altacetu, tantum rosa, nadmanganianu potasu, zasypkę dermatol plus mycie szarym mydłem z nanosrebrem. Cała 3 miesięczna kuracja przyniosła niewielką poprawę. Nadal mam opuchliznę i ból. bezradna
Witam, widzę, że miała Pani cały arsenał leczenia - bardzo dobrego. Ale w takiej sytuacji, gdy powyższe leczenie jest nieskuteczne należy pobrać wycinek ze zmiany i zbadać histopatologicznie. W zależności od wyniku - wówczas leczenie. Pozdrawiam

Witam,
Należy udać się do specjalistycznej poradni chorób sromu lub poradni przyklinicznej przy Kopernika. Możliwe że należy pobrać wycinek ze zmian.
z poważaniem
Tomasz Łabiak
Szanowna Pani.
W tym wypadku musiałbym Panią zbadać osobiście, aby ocenić jakie postępowanie byłoby właściwe.
Pozdrawiam SK.
W Bytomiu jest poradnia chorób sromu proszę się tam udać.