Jak leczyć bóle w lędźwiach?

5 odpowiedzi
Witam,od kilku dni odczuwam silne bóle w okolicy lędźwiowej. Nie miałem problemu z kręgosłupem, staram się prowadzić aktywny tryb życia i raczej nie było też okazji abym nadwerężył, czy też dopuścił do tego, aby mnie zawiało. Nie mam problemów z oddawaniem moczu. Znajoma poleciła mi, abym wziął Mydocalm. Czy można pobrać te leki przy takich objawach? Jakie badania powinienem wykonać?
Witam,
Mydocalm jest lekiem, który może zostać wypisany jedynie przez lekarza, stosownie do stanu zdrowia danego pacjenta. Uważam iż bez uprzedniego zbadania pana przez lekarza, nie powinien pan przyjmować w/w leku. Bóle w okolicy lędźwiowej mogą być spowodowane różnymi przyczynami. Należy zgłosić się na konsultacje do lekarza rodzinnego, celem dalszej diagnostyki, w tym RTG kręgosłupa.
Pozdrawiam serdecznie

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Mydocalm jest lekiem obniżającym napięcie mięśniowe: aktualnie zarejestrowanym wskazaniem jest objawowe leczenie spastyczności poudarowej- dlatego też nie wskazane jest stosowanie leków nie zleconych dla konkretnego pacjenta na własną rękę. Proponuję najpierw wizytę u lekarza celem diagnostyki Pana schorzeń i dobrania odpowiedniej terapii. Pozdrawiam
Proszę wykonać analizę moczu i rtg kręgosłupa. Z wynikami zgłosić się do lekarza.Samoleczenie Mydocalmem to niezbyt dobry pomysł.Pozdrawiam.
Pytanie jest bardzo szerokie , dolegliwości mogą sugerować rwę kulszową ew. kolkę nerkową , bez wizyty u lekarza się nie obędzie , trzeba Pacjenta zbadać a dopiero potem zaproponować badania i leczenie. Nawet prowadząc aktywny tryb życia można mieć dyskopatię. Temat jest tak szeroki , że można napisać książkę. Pozdrawiam
Zapraszam do przychodni. Odpowiedź na Pana pytanie wymaga badania lekarskiego.

Eksperci

Paweł Kalinowski

Paweł Kalinowski

Ortopeda

Wejherowo

Damian Stucki

Damian Stucki

Fizjoterapeuta, Osteopata

Szczecin

Marcin Kaźmierak

Marcin Kaźmierak

Fizjoterapeuta

Poznań

Amadeusz Kamiński

Amadeusz Kamiński

Fizjoterapeuta

Gdańsk

Grzegorz Kloc

Grzegorz Kloc

Fizjoterapeuta

Rzeszów

Joanna Karolak

Joanna Karolak

Fizjoterapeuta

Piła

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 263 pytań dotyczących usługi: bóle kręgosłupa
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.