Jak leczyć ból stawu skokowego?

3 odpowiedzi
Jak uśmierzyć ból stawu skokowego i ścięgna Achillesa? To jest na tyle śmiertelny ból, że przez niego nie funkcjonuję on zabiera mi całe życie. Przyjmowałam lek o nazwie dexak diclocuo dożęta, apopatram oxycontin, bez efektów. Inny lekarz kazał leczyć się już morfiną. Oczywiście miałam też fizykoterapię i rehabilitacje Wszyscy ortopedzi, których odwiedziłam kazali już być pod opieką poradni bólu, ponieważ nie wiedzą co zrobić. W nocy nie mogę spać, jestem przez to ciągle przemęczona i osłabiona.
Szanowna Pani,
zmniejszenie cierpienia powinna się z definicji zająć poradnia leczenia bólu. Celem jej działania jest właśnie leczenie bólu, niezależnie od jego przyczyny. Tam także - jeżeli jest to konieczne i nie ma innego wyjścia - powinna mieć Pani wykonaną blokadę. Wykonuje się także ,,wyłączenia" całej kończyny dolnej - to jest domeną anestezjologów, i to właśnie lekarze o tej specjalności w większości pracują w poradniach leczenia bólu. Ale tzw. blokady miejscowe w przypadku układu ruchu, a do niego należy staw skokowy, wykonują także ortopedzi. Czasem niektórzy specjaliści rehabilitacji i reumatolodzy. Podawane miejscowo leki uśmierzają ból - czy rzeczywiście żaden z konsultujących ortopedów nie proponował takiego postępowania? Natomiast istotny jest powód bólu ,,stawu skokowego i ścięgna Achillesa". Znalezienie przyczyny to najlepsza droga do sukcesu. Ja nie wiem nic o sprawie, poza tym co Pani napisała. Czyli należałoby zacząć od właściwej diagnostyki, zorientowania się co jest przyczyną - uraz, przeciążenie, jakaś choroba ogólnoustrojowa ..... Znając powód można myśleć o leczeniu przyczynowym. Bóle jest jednak tylko objawem - w Pani przypadku bardzo dokuczliwym, ale może o mówi? I właśnie tego należy dociec?
Życzę wyleczenia problemu, a ból ustąpi. Andrzej Żytkowski

Jest kilka metod zabiegowego leczenia bólu, które mogą odnieść dobry skutek. Jednak przed ich zastosowaniem potrzebna jest dokładna ocena. Zapraszam na wizytę z całą dokumentacją medyczną dotyczącą dotychczasowego leczenia i wykonanymi badaniami obrazowymi do Szpitala Św. Elżbiety na ul. Goszczyńskiego w Warszawie.
Musi się Pani zgłosić do Poradni Leczenia Bólu, z tego co Pani pisze jest to ból przewlekły, trudny do opanowania. Trzeba znać całą historię tego bólu i dotychczasowego leczenia, aby rozszerzyć o inne metody np blokady nerwów lub modyfikować leczenie farmakologiczne.