Jak interpretować wynik RM kręgosłupa??? Proszę o interpretację wyników MR kręgosłupa szyjnego: lor

3 odpowiedzi
Jak interpretować wynik RM kręgosłupa???
Proszę o interpretację wyników MR kręgosłupa szyjnego: lordoza szyjna odprostowana. Zmiany zwyrodnieniowe w postaci osteofitow C5-C7, osteofitow na tylno bocznych krawędziach trzonów kręgowych C5-C7 zmniejszenia wysokości przestrzeni międzykręgowych C5-C6 i C6-C7. Osteofity tylnych krawędzi trzonów kręgowych wielopoziomowo uciskają przednia ścianę worka oponowego ze zmniejszenim przedniej rezerwy plynowej kanału kręgowego na poziomie C5/C6 i C6-C7. Na poziomie C5-C6 osteofity tylnych krawędzi trzonów bardziej prawo bocznych tylno posrodkowa przepuklina krążka z uciskiem worka oponowego i korzeni rdzeniowych oraz uciskiem rdzenia szyjnego. Cechy stenozy wewnątrz kanałowej 9-10mm. Na poziomie C4-C5 C6-C7 widoczna drobna tylno posrodkowa wypuklina krążka modelująca worek oponowy. Na poziomie C3-C4 uwypuklenie krążka typu bulging disc modelująca worek oponowy oraz korzeni rdzeniowych. Bez zmian niedokrwiennych i obrzekowych. Od ponad 4 miesięcy okropna rwa ramienna. Osłabienie siły prawej ręki. Ból drętwienie karku. Ból tylnej części głowy towarzyszą każdego dnia. Zawroty głowy również występują. Leki pomagają tylko
zasnąć , rehabilitacja nic nie pomogła . Czy konieczna będzie operacja? Jestem już po jednej operacji kręgosłupa lędźwiowego L4/L5.proszę o szybką odpowiedź .
Dobry wieczór. Poważnie sugeruję wizytę u specjalisty i badanie lekarskie, a nie wiedzę uzyskaną przez internet. Leczę takie stany. Zapraszam na konsultację. Z pozdrowieniami, Krzysztof Zapałowicz

Dzień dobry. W badaniu MR opisano obraz charakterystyczny dla stenozy kanału kręgowego w odcinku szyjnym. Opisywane przez radiologa zmiany mogą być przyczyną opisywanych dolegliwości, ale obraz należy przeanalizować osobiście. Być może, że zmiany w odcinku szyjnym korelujące z obrazem klinicznym będą wskazaniem do leczenia operacyjnego. Wskazana jest konsultacja neurochirurgiczna celem zbadania pacjenta i zaplanowania dalszego leczenia. Pozdrawiam
Dzień dobry. Stenoza kanału kręgowego z towarzyszącym osłabieniem siły mięśniowej jest wskazaniem do leczenia operacyjnego. Należy wykonać konsultację u neurochirurga, który po zapoznaniu się z dokumentacją radiologiczną i stanem klinicznym podejmie decyzję o sposobie leczenia.